Lista ocen Audi A6 C4 (161) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zwierzu47@wp.pl
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
Nie wiem może to tylko moje odczucie ale biegi trochę zbyt krótkie szczególnie 1i2 ze światłach trzeba piłować silnik .Myślę jednak ze nie bez powodu te biegi są krótkie w końcu to quattro i podczas jazdy w grząskim terenie trzeba chronić sprzęgło i dostarczyć odpowiedni moment obrotowy(nie jest to terenówka ale).Z powodu chip-a nie mam już dwu masy koszt nowej to cena z kosmosu na szczęście pasuje jedno masa od starszej setki c4 2,5 tdi aat...
~robertry@interia.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
6 biegowa skrzynia to chyba najlepszy wynalazek w tym samochodzie przełożenie 1:1 jest na 5 biegu więc 6 jes nadbiegiem. Spokojnie mozna nim ruszyć z 2 ma fajny wyskok poniewaz 1 jest trochę krótka ale z przyczyn sprzegła nie polecam ruszac z 2 :-) Skrzynia bardzo dobrze zestopniowana biegi gładko wchodzą do tego silnika chyba jest to najlepsze rozwiazanie. Nie ma problemów ze wstecznym. Ogolnie to polecam na 3 biegu ma super przyspieszenie na...
~Łukasz
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
Skrzynia 6 biegowa jest precyzyjna, skok lewarka niezbyt długi. Auto z tą skrzynią jest w prost genialne na trasy, gorzej trochę w mieście, gdyż pierwszy bieg jest bardzo, bardzo krótki zresztą drugi podobny... ruszanie autem przypomina jazdę autem typu "BUS". Podczas normalnej jazdy jest naprawdę bardzo przyjemna. Miłym zaskoczeniem jest przyspieszanie na 6 biegu, powyżej 130 kmh bardzo ładnie przyspiesza.
~Bartek
S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW
moja oryginalna miała uszkodzone łożysko na wałku napierającym w 1 biegu, jak się domyślam od strzelania ze sprzęgła, ktoś nie rozumiał iż lepiej przypalić sprzęgło niż bić po skrzyni bo ważniejsze było jak wypadnie w wyścigu spod świateł. 6tki były poprawione z szerszym trybem 1ki. Wymieniłem całą skrzynię i jest dobrze, biegi wchodzą precyzyjnie na klik klak.
~Rafael
Avant 2.5 TDI quattro 140KM 103kW
MNistrzostwo swiata, mozna zmieniac biegi jednym palcem no nie mowiac o wstecznym tam juz trzeba uzyc 2 palcow ;)skrzynia dobrze zestopniowana.1 i 2 troche przykrotkie, ale dla Quattro jak najbardziej na plus.Szkoda, ze nie robili w Automacie tych Dieselkow w Quattro.Trzeba sie nawajchowac ale skrzynia 6 biegowa to mistrzostwo swiata.Nie jeden swierzak nie dorasta mu do piet.
~AK
Avant 2.8 V6 quattro 174KM 128kW
Automat 4 biegowy. Wyczuwalne jest drobne pociągnięcie przy zmianie z 2 na 3, a pozostałych w ogóle nie czuć. Czeka mnie wymiana płynu w skrzyni. Koszt z filtrem i uszczelkami oraz płynem ok. 350 zł. Poprzednik tego nie robił, więc mam nadzieję, że po wymianie każdy bieg będzie gładko wchodził. Choć tak na prawdę to pociągnięcie jest prawie niewyczuwalne, ale...
~posiadacz c4
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
na skrzynie biegów nie narzekałem biegi wchodziły gładko jak miała mało oleju skrzynia to było słychać przy zmianie biegów takie zazębianie się (typowe takie czykniecie) po wymianie oleju i zatankowaniu nowego a wchodzi tam 2.8l wszystko ustało i ucichło skrzynie 6cio biegową ciężko jest dostać i jest dość droga tak więć zwracać na nią szczególną uwagę
~alpacino@amorki.pl
Avant 2.5 TDI 140KM 103kW
tutaj absolutnie bajkowo, biegi nadal idealnie wchodza, nie ma luzów na lewarku nawet dziecko da sobie radę krótko i idealnie każdy bieg wchodzi. oczywiście polecam 6 biegową skrzynię w moim takową posiadam.porównując np. ze skrzynią z renault espace mojego kolegi to nie ma słów to jak pięść do oka.
~cila3
S6 Avant 2.2 Turbo 230KM 169kW
Manualna: trzeba być asem żeby ją zarżnąć. Minus dla automatu: naprawiałem ją w autoryzowanym serwisie. Stwierdzili że nigdy więcej takiej skrzyni się nie podejmą. Może powini składać rowery. Naprawa zajeła im ponad 2 miesiące mieli problem z cześciami, trzy razy ją składali. Teraz pracuje bez zarzutów
~cila2@vp.pl