Lista ocen Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Waldemar
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Kosz utrzymania mogą być różne, wiele zależy jakie się auto kupiło. Do podstawowych kosztów, które poniesiemy, po kupnie należy bezwzględnie zaliczyć: Rozrząd kompletny, napinacz paska wielorowkowego, rolka i pasek klimatyzacji (koszt oryginalnych części to około 1000zl), wymiana oleju z filtrami powietrza/oleju/klimatyzacji 300zł. Do dodatkowych kosztów można zaliczyć regeneracja alternatora 275 zł (podczas prac przy rozrządzie auto jest...
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Tu jest temat rzeka, jak auto było nowe to wydaje mi się że to niedościgniony wzór pod względem kosztów utrzymania. Sporadyczne awarie zdarzają się najlepszym. Ale gdy przebieg zbliża się do magicznych 200 000 tys km to zaczyna się robić studnia i najlepiej przygotować 10 000 zł na naprawy. Tak tak, kupno takiego auta czy VW Passat czy Audi ogólnie z silnikiem 1.9 tdi + wielowahaczowe zawieszenie to jedno ale 10 000 potrzebne na naprawy bez...
~Borys
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
To auto jest po prostu smiesnie tanie w utrzymaniu jak na swoja klase. Po pierwsze bardzo zadko cos sie psuje, jak juz, to jakas drobnostka. A zwykla eksploatacja: oleju do silnika wchodzi niecale 4 litry. Wiec nawet jak sie leje full syntetyk co 10-12 tkm, to i tak tanio bo mala ilosc. Opony nawet jak bardzo dobre to tanio bo maly rozmiar. Kiedys jeszcze dosc drogo kosztowalo przednie zawieszenie ale teraz bardzo dobre zamienniki tez nie sa...
~serjan67 alsace
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
powiem tak,wszystko zalezy od nogi ktora wciska gaz, czym mlodsza noga tym wiecej pali,z zawodu jestem kierowca, wiec swoich km juz natrzaskalem sporo, biorac pod uwage wage auta, srednio pali 5,7l/100km, w trasie 140km/h caly czas na 950km srednie spalanie jest w granicach 6,2l,dodam ze oczywiscie nie na polskich drogach, bp w polandzie spalanie wzrasta automatycznie z wiadomych powodow
~RockIsNotDead
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Co do ekonomiczności silnika to jest doskonale (5). Niestety serwis wychodzi drożej niż konkurencja. W BMW 5 e39 jest łańcuch, a A6 1.9 TDi żeby wymienić rozrząd trzeba rozbierać cały przód (większy koszt robocizny), to samo jeśli chodzi o zawieszenie, z przodu wahacze aluminiowe są po prostu drogie. Porównania do okularnika niestety nie mam.
~Jarek_maks
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Za każdym razem leje auto do pełna pod korek, na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora. Robiłem różne testy i moje wyniki są następujące. Miasto przy normalnej w miarę ekonomicznej jeździe: ok 7 litrów, w zimie czasem ok 7,5. Przy jeździe mieszanej: miasto/trasa - 3/1 - spalanie ok. 6,5 litra. To nie jest dużo jak na tak duże auto.
~wolf
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Staram się jeździć oszczędnie, w cylku mieszanym - 70% trasa 30% miasto spalanie wychodzi ok 6 litrów. Najmniejsze spalanie jakie udało mi się osiągnąć podczas jazdy na długiej trasie to 5,5 l/100km. Jak na taką masę auta wynik należy uznać za bardzo dobry.
~RockIsNotDead
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
W trasie wychodzi 5,5 - 6 litrów. Na prawdę świetny wynik. W mieście jest już o wiele gorzej, często spalanie kształtuje się pomiędzy 7-8 litra ale w mieście nie potrafię jeździć ekonomicznie ;) ps. w lato klima włączona non-stop.
~Dawid ^_^
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Jeżeli zarabiasz dobrze, to tak mocno nie odczujesz kosztów naprawy. Analogicznie w drugą stronę. To nie jest auto dla biednych ludzi.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zenon.o
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
jak na taką masę auta...jestem pozytywnie zaskoczony! wczeniej palił mi tyle golf III tdi, tylko klasa i komfort nie ten ;-)
Audi A6 C5 Avant