Lista ocen Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2001 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik 1.9 tdi 110 KM to zbyt słaba jednostka na tak duże, ciężkie auto. Jeżdżąc samemu to nawet przyzwoita jazda ale z rodziną + bagaż to już porażka, wyprzedzanie staje się wtedy dość ryzykowne. Silnik wcale nie zużywa legendarnych 5 litrów na 100, ok 7 trzeba liczyć, no chyba że ktoś do pracy ma dystans ok 10 km w jedną stronę i to jeszcze jedzie jakaś dobrą drogą np. ekspresową to bez problemu 6 litrów w jego zasięgu. W Seatach Toledo były...
~RockIsNotDead
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Szału nie ma akurat w tej kwestii. AFN + automat + taka masa do rozpędzenia czynią te auto powoli rozpędzającym się czołgiem. Żeby nie być gołosłownym przedstawię moje pomiary przyśpieszenia: 0-100 km/h 14 sekund 60-100 km/h 9,5 sekund 80-120 km/h 10,5 sekund. Silnik jest dobry na autostradę, gdy są 2 pasy. Na drogach krajowych troszkę ciężko się wyprzedza.
~Borys
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Zadnych problemow. Nie bede sie tu rozpisywal bo kto jest w temacie, to wie ze to silnik legenda - pod wzgledem bezawaryknosci: najbardziej udana jednostka VAG w tej klasie jak dotad. Nie jest to oczywiscie jednostka do bicia rekordow predkosci czy przyspieszenia ale do normalnej jazdy w zupelnosci wystarczy.
~zenon.o
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
przy wskoczeniu na większe obroty całkiem cicha i przyjemna praca, nie jest to demon przyspieszeń, ale na codzień wystarcza,wiadomo masa auta nie jest mała, mimo to ładnie idzie do przodu, wolę trochę mniejsze przyspieszenie ale kosztem bezawaryjności w stosunku do 2,5 tdi
~RockIsNotDead
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Ten silnik kojarzy się z dieslami z początka lat 90. W niczym nie przypomina nowoczesnej jednostki. Jest głośny, strasznie muli ale bynajmiej jest oszczędny. Jednak to rubryka kultura pracy/elastyczność więc daje 2.
~mariusz
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
1,9 tdi to niektórzy twierdza ze to za mały silnik do takiego duzego auta, ale mając do wyboru bardzo awaryjny silnik 2,5 lepiej wybrac praktycznie bezproblemowy 1,9. Musiałem jedynie wymienic przepływomierz (400 zł).
~Jarek_maks
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik pracuje równo i jest wg mnie bardzo elastyczny. Trochę krótka jedynka, ale to szczegół. Mam 110 KM, ale wg mnie to w zupełności wystarczy. W mieście to oczywiste, w trasie bez problemu się
~Dawid ^_^
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak na 1.9 TDI 110 KM bardzo dobrze sobie radzi. Na pewno nie jest demonem prędkości, ale moim zdaniem dobrze się zbiera jak trzeba, a do tego pali średnio ok 6 l.
~rdabrows@wsisiz.edu.pl
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
przepływomierz powietrza jest do wymiany. Efekt jest taki ze turbodoladowanie nie dziala tak jak powinno.Brak jest dynamiki.Koszt wymiany w Niemczech 900zł, koszt w Polsce 1500zł

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Waldemar
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik fabrycznie 110km/235nm. Zaskakująco dobrze radzi sobie z autem, uzyskując niesamowity rezultat w stosunku masa pojazdu/spalanie.
Audi A6 C5 Avant