Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Avant

Paweł z Łodzi paben@pai.net.pl, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Audi A6 C5 Avant 1.9 TDI 130KM 96kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Trwała i bardzo oszczędna jednostka napędowa. Jeśli licznik nie jest przekręcony, to można się takim samochodem z drugiej ręki, cieszyć jeszcze długie lata. Mój ma założonego Power-Boxa z firmy KCR co pozwoliło zwiększyć moc fabryczną, oraz co ważniejsze moment obrotowy. Samochód ma przejechane 270000 i posłuży jeszcze długo.
Początkowo miałem pewne obawy przed kupnem samochodu z silnikiem na pompowtryskach. Okazało się jednak że niepotrzebnie. Auto mimo dużego przebiegu sprawuje się doskonale, dając swojemu użytkownikowi radość z jazdy. Nie bez znaczenia jest także niskie zużycie paliwa, precyzja wykonania a także prestiż. Następne auto jakie kupię będzie takie samo tylko oczywiście młodsze.
Jedynie co mi przeszkadza to niska kultura pracy silnika w porównaniu do konkurencji. Pozatym wszystko OK.
Skrzynia biegów 6-cio biegowa działa perfekcyjnie
Nie przychylam się do narzekania na wytrzymałośc wielowachaczowego zawieszenia w konfrontacji z naszymi drogami. Jeżdżę już 2 lata po polskich drogach na dodatek mieszkam w dużym mieście, i jak na razie wymieniłem tylko 2 końcówki drążków. Dodam jeszcze że mam założone felgi 17\" i szerokie opony.
Co tu komentować komfort i przestrzeń dla pasażerów doskonała. No może kosztem bagażnika, no ale coś za coś.
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nic tak nie wpływa na komfort podróżowania jak hałas we wnętrzu kabiny. Zwłaszcza na długich trasach, gdzie silnik pracuje na wyższych obrotach, a szum wiatru opływa karoserię. Doskonale.
To chyba zaskoczyło mnie najbardziej. Jak na tak duży i ciężki samochód zużycie paliwa jest ponadprzeciętnie niskie
No cóż za jakość wykonania i firmę trzeba płacić. W pełni się z tym zgadzam inaczej większość jeździłaby takimi samochodami

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

6,8