Lista ocen Audi A6 C5 (48)

3,5
~ea_pajak@poczta.onet.pl
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Całokształt - ocena 3,5 - pomiędzy "przeciętnie" a "dobrze". Jeździ się nim bardzo dobrze (duży komfort, przestronność, doskonałe wyposażenie, dobre trzymanie się drogi, dobre osiągi, odrobina prestiżu). Z drugiej strony wysokie koszty utrzymania - wynikające przede wszystkim z dużej usterkowości - włączając bardzo poważne awarie silnika 2,5 TDI, ale także sporo "drobnych" napraw kosztujących każdorazowo 200 - 1000 zł. Również wysokie zużycie...
3,4
~Jerzy
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
W mojej kilkudziesięcioletniej przygodzie z autami nie miałem tak awaryjnego samochodu. Marka audi zdecydowanie przereklamowana. Gdyby nie design A6 rozstałbym się z nim dużo wcześniej. Eksploatacja tego samochodu to pasmo niekończących się awarii. Nigdy nie jesteśmy pewni czy auto nas nie zawiedzie. Po sprzedaniu odczułem wyraźną ulgę. Eksploatuje od 6 m-cy inny mniej rozreklamowany samochód (nie podam marki żeby nie zostać posądzony o...
2,8
~dydek
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Trochę głośny na starcie, ale jak się zagrzeje to super. Przepiękny dźwięk V6. Strasznie drogi w naprawie. Padły mi wtryskiwacze, podobno od naszej super ropy. Koszt 1700 zł. Uważać trzeba na rozrząd zwłaszcza w 150 KM. Ja miałem 180 KM. Wzmacniane wałki, nie wybijają się. Dużo tańszy w obsłudze i niezawodny jest 1.9 TDI (Silnik)
~~Acik
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
Kultura pracy silnika jak na "TDI" bardzo dobra. Jestem pod wrażeniem.Wcześniej jeździłem SEATEM TOLEDO 1.9 TDI. Kultura pracy o niebo lepsza w Audi. Przyśpieszenie również na bardzo dobrym poziomie.Samochód jest szybki, ale ta szybkość jest rozwijana tak dostojnie (wysoka masa) że prawie jej nie czuć. Ogólnie jest bardzo dobrze. (Silnik)
~TYBERIUSZ
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Audi A6 2.5 TDI AVANT, tiptronik, quattro 180 KM, jest samochodem wręcz wymarzonym do jazdy zarówno w mieście jak i na dalekie trasy. Ma jedną wadę!!!!! Kierowca jest narażony na jego utrate z powodu kradziezy.
2,7
~SCYZOR
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
MARKA O TAKIEJ REPUTACJI POWINNA BARDZIEJ SIE STARAC .ALE SA I PLUSY AUTO B.LATWO MOZNA SPRZEDAC ( BO TO AUDI !!!) BO JEST SOLIDNE I MALO (!!!!) PALI ,,,,,,,,,,,JA SWOJEGO SPRZEDAWALEM DWA DNI :)))
4,1
~loyal
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Oprócz kultury pracy silnika nie mam większych zastrzeżeń. Eksploatacja wymaga podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki i termodynamiki (eksploatacja turbin)- bez niej oczywiście też można użytkować ten model ale krócej, a utrzymanie będzie kosztowało więcej. Nie kupiłbym tego auta jeszcze raz ponieważ chciałbym nowsze Audi A6!
~Adi (borek81@o2.pl)
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Rewelacja, dla przykładu jadąc z żona po nowooddanej autostradzie A1 do Gdańska 235km/h, po pytaniu ile jedziemy odpowiedziała 150, bo hałas w środku jest taki sam przy tych dwóch prędkościach a przy tm silniku 180KM ten samochód potrafi się tak rozpędzić. (Wyciszenie)
~Felixoss
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
Czasami zapominam, że wogóle te biegi się zmieniają. Kiedy używam opcji tiptronic, piątka wchodzi przy 170 Km/h. (Skrzynia biegów)

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
Auto sprowadzone z Niemiec. Przejechane w Polsce 55 tyś km. Skrzynia biegów manulana, 6-cio biegowa rewelacyjne pasuje do sinika 2,5 TDI (wzmocniony do 215 KM) jak na samochód ważacy prawie 2 tony spalanie niskie (około 7 na trasie i 11,5 w mieście). Perfekcyjne zawieszenie pozwala na pewne pokonywanie zakrętów. Polecam wszystkim osobom ceniacym sobie komfort (nawet można rzec luksus) oraz ponadprzecietne osiągi.