Lista ocen Audi A6 C5 S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW 1999-2004 (6) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~Marek Satwicki (marek_stawicki(at)poczta(dot)onet(dot)pl_nospam_
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Kilka sów wyjaśnienia. Moje aut ma założoną instalacje gazwoą. Kiedy toczę sie do pracy, a zwłaszcza kiedy stoję w korku, albo kiedy po prostu jadę - LPG, kiedy zależy mi na osiągach przełaczam na Pb, a w baku mam zawsze WYŁĄCZNIE V-Power Racing Shella, stąd moje wyniki poniżej są zaskakujące, ale takie wlaśnie są. Mam nawet kilka zdjęć z komputerea :) Dodatkowo NIGDY nie używałem trybu D, zawsze jeźdżę w trybie manualnym i wykorzystuję...
~SzymekS6
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Auto waży około 1900kg + kierowca i płyny, stały napęd quattro, silnik V8 + automatyczna skrzynia sprawia, że auto musi dużo palić, więc nie wierzę, że komuś to auto maksymalnie w mieście pali 18-20L/100km. A jeżeli tak to nie przy ostrej jeździe w trybie miejskim tylko przy spokojnej jeździe. Jeżdżąc ostro w trybie miejskim pali od 25L/100km wzwyż, mi osobiście jak dotychczas najwięcej wyszło 31L/100km. Liczone po baku czyli po litrach i...
~Sylwek
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Audi S6 nie jest tanie w eksploatacji jak 2.4 V6, jednak kupując S-kę nie zakładałem nadmiernego oszczędzania. Każda naprawa jest droższa niż w typowo cywilnych wersjach Audi z tych lat produkcji. Zasilanie LPG sprawia, że jeździsz taniej, jednak koszt dobrej instalacji oscyluje w granicach 4-5 K.
~Blazej
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Auto jest skomplikowane i ma sporo nietypowych części pasujących tylko do S6, a te części są drogie lub bardzo drogie. Natomiast pozostałe elementy są zamienne ze zwykłym A6, co obniża ceny eksploatacji.
~Nihoo
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Na benzynie w trasie z teściami przy wyłączeniu wszystkiego i jeździe za TIRem zszedłem nawet do 10,2l/100km. Mam raczej bardzo ciężką nogę i bywało że palił 32l/100km :)
~Adam
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Niskie koszty paliwa, sporo elementów ze zwykłych Audi A6. Trochę droższe elementy mechaniczne.
Audi A6 C5 S6 Avant