Lista ocen Audi A6 C5 S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW 1999-2004 (5) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek Satwicki (marek_stawicki(at)poczta(dot)onet(dot)pl_nospam_
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Ocena zależy od preferencji i ocekiwań. Dla mnie to najmocniejsze auto jakie dotychczas miałem i jedno z anjmocniejszych jakim jeździłem (pomijam auta klasy WRC którymi jeździłem sporadycznie). Odnosi się to także do elastyczności i kultury pracy. Zero zastrzeżeń w dowolnym zakresie obrotów. Mocy i momentu jest zawsze pod dostatkiem. W czasie wizyt na torze ujawnia się masa auta i niedostatki opon (licencję rajdową zrobiłem w 1993 roku, na...
~Blazej
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Silnik legenda. Piękne brzmienie, uwielbia się wkręcać na wysokie obroty i niestety pełen potencjał pokazuje dopiero z manualem - skrzynia 5HP go bardzo mocno ogranicza. Na minus skomplikowany rozrząd oraz wycieki spod pokryw zaworów. Co ciekawe, w tym aucie trzeba lać PB 98 aby uzyskać pełen potencjał silnika, po zalaniu PB 95 silnik jest znacznie słabszy.
~Adam
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Co prawda nie brzmi jak V8 z muscle car'a lub AMG, ale póki co zrezygnowałem z zakładania głośniejszego wydechu. Ponad 300Nm osiąganych tylko z pojemności - bez żadnego opóźnienia z turbiny - w przedziale 1500-7000 obrotów. Do tego silnik dobrze znosi LPG.
~Sylwek
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Silnik zapewnia wystarczający zapas mocy podczas wyprzedzania, jest idealny do jazdy na dłuższych trasach w mieście jednak jest dość paliwożerny (co zakładałem kupując go). Jednostka wg opinii użytkowników jest niezawodna i trwała oraz lubi LPG.
~Nihoo
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Bajeczny dźwięk który nigdy się nie nudzi, super przyspieszenie ale niestety nie bezawaryjny, Ma kilka wad w tym usterkowe napinacze łańcucha wałka rozrządu.
Audi A6 C5 S6 Avant