Ocena kierowcy - Audi A6 C5 Sedan

Silnik 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi A6 C5 Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Najbardziej system audio który jest genialny :)
Układ hamulcowy : Awaryjność sterownika ABS/ASR/ESP
Gdyby nie to że moja jest FWD dałbym (5) a tak daje (4) naprawdę wspaniałe auto które służy mi sporo lat wygodne nadające się w długie trasy, wspaniałe wyposażenie, genialny system nagłośnienia, ogromny bagażnik. Auto które nigdy nie stanęło w trasie, jako że wiem iż jednostka 2.5 150KM nie ma najlepszej opinii przestrzegam przednią na moją akurat nie mogę narzekać ale może to wyjątek :P jeżeli ktoś chce 2.5 to silnik BAU 180KM karoseria też zasługuje na pochwałę cała ma ocynk więc A6 może zapomnieć o czymś takim jak rdza (jeżeli jest rdza to na 99% była bita). Kupno jak najbardziej opłacalne pod warunkiem że ktoś nie kupuje \"golasa\" bo takie auta są bardzo tanie i naprawiane po najtańszej linii oporu ztąd biorą się negatywne wypowiedzi o tych autach :)
Jako że posiadam jednostkę najbardziej awaryjną muszę przestrzec przed zakupem modeli z początku produkcji, z autem nie było problemu przez 5 lat dopiero w tym roku zaczęło powoli marudzić to słynne 2.5 tdi mowa tu o wyciekach, padniętej turbinie oraz klekotaniu całego silnika, lecz wydaje mi się że jak na 5 lat jazdy (wymieniony tylko rozrząd) to silnik ma prawo prosić o regeneracje.
Do skrzyni manualnej nie mam żadnych zastrzeżeń
Po wymianie zawieszenia auto prowadzi się jak nowe jedyne czego teraz żałuję że mój egzemplarz ma przedni napęd Qattro jest tym co najlepsze w audi bardzo żałuję że nie mam go u siebie ;(
Widoczność z przodu jak i po bokach bardzo dobra z tyłu już trochę mniej ale gdy ma się czujniki parkowania nie ma już żadnych problemów
W mojej wersji jest skóra i nie widzę sensu kupowania tego auta bez niej siedzi się bardzo wygodnie kierownica leży dobrze w rękach ( lepiej leży 3 ramienna S-Line) fotel kierowcy można ustawić na masę sposobów, na pewno każdy mógłby spersonalizować auto pod swoje upodobania.
Duży motor więc też stosunkowo długo się grzeje za to są podgrzewane fotele i kanapa oraz klimatyzacja dwu strefowa :)
Dla kierowcy raj, dla pasażerów z tyłu jeżeli jest ich 2 to też jeżeli 3 to już robi się nie wygodnie.
Wyciszenie jest super nawet przy dużych prędkościach jedyne co słychać to klekoczący silnik :P
Wydaje mis się że auta pokroju A6 serii 5 czy E klasy nie były tworzone po to żeby być ekonomiczne i osoba kupująca taki samochód musi liczyć się z wydatkami oraz z cenami części które są faktycznie droższe w stosunku do innych marek ale skoro chciałeś audi to szanuj je a posłuży Ci bardzo długo.
Teraz to auto można dostać za psię pieniądze trzeba uważać na składaki multitronicki angliki i golasy ich wystrzegać się jak ognia
ślizgi w szybach, żarówki xenonowe, szlifowanie reflektorów, wycieraczki (co roku zmieniam) dywaniki, nabicie klimatyzacji to są rzeczy które kupiłem/zrobiłem w ciągu 7 lat użytkowania
Wymiana zawieszenia regeneracja turbo i wymiana przepływomierza to wszystko co robiłem w ciągu 7 lat :) aktualnie mam do zrobienia sterownik ABS :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 150KM 110kW [l/100km]

7,4