Lista ocen Audi A6 C5 Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 1999-2004 (5) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~SonY_Milk
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Znakomita kultura pracy jednostki V6. Gorąco polecam !! Zupełnie inny dźwięk a niżeli rzędówek. Elastyczność bardzo dobra - można spokojnie wyprzedzać na 4tym biegu. Duży moment obrotowy robi swoje. Złe opinie o silnikach 2,5 TDI często wynikają z nieprawidłowej eksploatacji, albo z dużych przebiegów (nierzadko kopniętych bezczelnie na 170tys km w 10 letnim aucie). Po drugiej połowie 2003 roku silniki z początkiem oznaczeń na literkę B.....
~sewerym@gazeta.pl
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Silnik 2.5 tdi( 180 ps chip tuning 210 ps), bez sprezarki nie istnieje. Silnik bardzo dobrze pracuje ale powyzej 2000 obr po załączeniu turbiny czuc jak auto rwie do przodu .Ale poniżej 2000 obr trzeba bardzo uważac ponieważ nie załancza się jeszcze turbina i sam silnik to tragedia "żółw" .Kilka razy zanim doszedłem do wprawy prawie miałbym wypadek. Gdy ruszałem na skrzyzowaniu ja mu "pedał do podłogi a Audi w miejscu "
~Adam K.
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Moja opinia na temat tego silnika jest bardzo dobra. Pomimo użytkowania 8 lat nie wytarły mi się wałki, nie padła pompa wtryskowa, jedynie uszkodziłem turbinę ale to usterka bardziej z mojej winy niż wynikająca z wady konstrukcyjnej.
~dawid_kozlowski1@vp.pl
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Jestem zadowolony świetnie wyciszony przy 100/h czuje jak bym grał w NFS i wyłączył głos co do elastyczności na starcie jedynie uległem Cayenne i A8 4.2 świetnie przyspiesza aczkolwiek troszkę za długa turbo dziura ale nie narzekam
~hoohooy
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Model 2.5 ma bardzo wadliwe wałki rozrządu, ma też tendencje do drobniejszych usterek ze względu na szybką eksploatację. Zdecydowanie najgorszy silnik dla Audi A6
Audi A6 C5 Sedan