Lista ocen Audi A6 C6 Limousine (94) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof2137
Limousine 3.0 V6 TDI 225KM 165kW
A6 prowadzi się naprawdę dobrze, wręcz płynie po drodze. Zawieszenie nie przenosi nierówności na kierownicę. Niestety rozkład masy nie jest najszczęśliwszy (silnik wisi na zderzaku), co powoduje, że auto to bywa podsterowne. Quattro niewiele tu daje, bo kiedy już straci się przyczepność przednich kół w krytycznej sytuacji, to niewiele można zdziałać. Jest to zdradliwe, ponieważ A6 prowadzi się naprawdę pewnie, ale tylko do pewnego momentu,...
~Mariusz
Limousine 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Jazda VOLVO powoduje że przestawiasz się o 180 stopni w stosunku do jazdy parkowanie zawracanie itp ... Promień skrętu jest powalający na kostki Volvo S80 tragedia tak jest !!! Trzeba mieć lotniskowiec. Tu sprawność zawracania parkowania dzięki wspomaganiu elektrycznym idealnie. Auto mimo może też dość ciężkiego przodu daje się dobrze prowadzić, jest dość wyczuwalne, z zawieszeniem S-line pewnie jest znacznie lepiej, miałem poprzednie Audi...
~Krzysztof2137
Limousine 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Posiadam A6 z zawieszeniem pneumatycznym i uważam, że jest świetne. W trybie komfort płynie po drodze, zaś w trybie dynamic auto robi się twardsze i sztywniejsze, przy czym oczywiście obniża się. Wcześniej miałem zwykłe zawieszenie w A6 przed liftingiem i zdecydowanie polecam szukać auta z pneumatycznym zawieszeniem. Kosztowo nie jest źle, sam miech można kupić za 400zł, regeneracja całego amortyzatora to około 1000zł, regeneracja kompresora...
~Yyyyy
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Ocena dobrze bo zostawiam jeszcze pole dla Bentley'a :). Zakręty pokonuje super koła 18 i szerokość gumy 255 z napędem quattro sprawia ze przedmioty podróżujących trzeba mądrze lokować w bezpiecznych miejscach. Optymalne koła na nierówności to 17 z szerokością opony 225 większe przeskakuja na koleinach i sprawiają wrażenie pijanego kierowcy. Wspomaganie kręci bardzo leciutko szczególnie przy parkowaniu potem celowo sie zmniejsza.
~JJ
Limousine 2.7 V6 TDI 190KM 140kW
Quattro - nie ma konkurencji u autek z \"wiskozą\". Tak na prawde już wiem że nie lubie Audi ale to quattro wymyślili świetnie. 3 miesiące tej zimy po śniegu w Polsce utwierdziły mnie w przekonaniu że każde auto musi byc 4x4. Niestety mam koła 16\" - co sprawdza się na dziurach w mieście ale przy szybkiej trasie jest słabe - auto pływa powyzej 180 km/h.
~Mateusz
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Co do układu jezdnego zwanego Quattro to chyba nie muszę za dużo pisać bo każdy wie jak jest. Autko trzyma się drogi jak przyklejone a najmniejszy ruch kierownicą jest od razu wyczuwalny, jedyny mankament to szybko spadająca maglownica(możliwe że to tylko u mnie jest taki przypadek przez poprzedniego właściciela tego pojazdu)
~hubi_beerb
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Nie miałem auta, które by lepiej się prowadziło. Napęd quattro daje niesamowitą pewność i trakcję, układ kierowniczy jest precyzyjny i ma progresywne wspomaganie. Mój egzemplarz ma koła 18' i niskoprofilowe opony. Mam w nim wrażenie, że jest przyklejony do drogi. Wrażenie potęguje się wraz ze wzrostem prędkości.
~axial
Limousine 2.0 TFSI 170KM 125kW
Jeździ jak przyklejony. Mam pneumatyczne zawieszenie adaptacyjne. Trzeba uważać przy wymianie opon, aby przejść w tryb podnośnika. Jeżeli się tego nie zrobi (ja raz nie zrobiłem)to po wyjeździe z warsztatu, auto \"trze\" podwoziem o wszelkie progi, dziury etc. a podnosi się dopiero przy jeździe powyżej 20km/h.
~mareq
Limousine 3.0 V6 TDI 225KM 165kW
Quattro to fajna sprawa. Szczegolnie przy tej mocy jedna os napedowa to byloby za malo. W poprzednim audi mialem naped na przod i nigdy sie nie zakopalem ale pare razy bylo blisko. Przy Quattro takich sytuacji nie zaznasz co nie zmienia faktu, ze dobre zimowki i tak powinienes miec.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C6 Limousine
9,1
11,6
12,1
~marcin850117
Limousine 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Do prowadzenia nie mam zastrzeżeń. Auto prowadzi się naprawdę super. Układ jezdny nadzwyczaj precyzyjny. Jestem naprawdę mile zaskoczony aczkolwiek odradzam to auto na zawieszeniu z S-line bo to po prostu nieporozumienie. Od razu zmieniłem na normalne i jest super.
Audi A6 C6 Limousine