Lista ocen Audi A6 C6 Limousine (76) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin850117
Limousine 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Klima spoko, nabita (550gr- tyle wchodzi do układu) i odgrzybiona śmiga bez zastrzeżeń. Ogrzewanie też w miarę szybko zaczyna śmigać więc OK ale kto kur.. wpier...ił tam pokrętła bez wyświetlaczy (uboższa wersja) ten miał nieźle w bani. Ja rozumiem, że to też klimatronik ale jak to wygląda? Ja mam wersję niestety uboższą i trochę mnie to irytuje bo ta wersja z wyświetlaczami nadaje wnętrzu innego charakteru i dużo lepiej się prezentuje
~gw
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Jeśli jest wyposażone w climatronic to rewelacja. Nawiewy są nawet w bocznych słupkach. Posiada regulację nawiewu na tył auta. To dobra funkcja w przypadku przewożenia dzieci. Niestety brak możliwości regulacji wysokości temp dla pasażerów tylnych siedzeń. Konkurencja w większości przypadków posiada.Warto sprawić sobie również podgrzewaną kierownicę, która działa w parzę z grzanymi siedzeniami. Naprawdę polecam.
~Mateusz
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Co do samej klimy(uważać na zacierający się kompresor klimatyzacji podstawowym objawem jest to że nie da się uruchomić pojazdu już na szczęście mam to za sobą). Po wymienię kompresora doszła dodatkowa naprawa(nie pamietam co dokładnie) bynajmniej jak ustawiałem temperaturę np. Na 18 stopni to waliło non stop gorącem jakbym ustawił conajmniej maksymalna temperaturę grzania(koszt naprawy 450zł)
~Krzysztof2137
Limousine 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Posiadam webasto oraz panel solarny w szyberdachu, dzięki czemu mam funkcję przewietrzania. Jest to bardzo przydatne w upalne drzwi, bo samochód stara się wymieniać powietrze wewnątrz. W efekcie tego wewnątrz zawsze jest przyjemnie i nie wali żarem. Zimą zaś można włączyć sobie ogrzewanie postojowe i cieszyć się ciepełkiem. Do tego podgrzewana kierownica i można poczuć się jak w domu.
~Yyyyy
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Dealnie, lepsza wentylacja może być tylko po otwarciu drzwi. Idealnie chlodzi i równie dobrze nagrzewać zima. Najlepiej zima jeździć na klimie on czyli nie włączać trybu eco on, ponieważ przy tym trybie sprężarka jest wyłączona i zima potrafi zastygnac nie używana a także grzyby wtedy mniej atakują nawiewy i powietrze bardziej suche nie paruje szyb jedyny minus to troszkę większe spalanie.
~Mariusz
Limousine 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Cóż tu można powiedzieć, brak jakiś złych odczuć, klimatyzacja robić swoje robi, bardzo szybko reaguje na zmiany jakie są jej podyktowane, wersja automatyczna jest wręcz idealna, przestawienie o minimum powoduje reakcję chłodzi - grzeje, wentylator nie działa jak szalony i dzięki temu nie zakłóca innych odbiorników, sam panel również jest intuicyjny,
~Kaz0r
Limousine 3.0 V6 TDI 225KM 165kW
Problem z każdą klimatyzacją dwustrefową! Zanieczyszczają się zaworki sterujące przepływem cieczy , szczególnie od strony kierowcy. Objawia się tym,że co jakiś czas klimatyzacja u kierowcy przełącza się na maksymalne grzanie. W lecie można oszaleć. Czyszczenie rozwiązuje problem na parę miesięcy , wymiana na nowe jest kosztowna.
~axial
Limousine 2.0 TFSI 170KM 125kW
Mam ogrzewanie postojowe i klimę +. Polecam szczególnie to pierwsze (piszę to zimą :). Włącza się ją pilotem i wsiada do nagrzanego auta... Bajka, nawet szyb nie trzeba skrobać ;) \"Ogrzewaniem\" postojowym latem można też (zdalnie) przewietrzyć samochód, nie wsiada się wtedy do \"piekarnika\".
~mareq
Limousine 3.0 V6 TDI 225KM 165kW
Wentylacja wydajna, posiadam WEBASTO i jestem mile zaskoczony tym wynalazkiem. Wlanczasz przed wyjazdem (pilotem) na ok. 15min. i jak przychodzisz do auta juz jest cieplo. Nie ma lodu do skrobania, snieg sie topi - super. A, no i wtedy tez silnik szybciej zyskuje temp. robocza.
~tomekborowik@poczta.onet.pl
Limousine 2.0 TDI 136KM 100kW
Bardzo skuteczne ogrzewanie, latem chłodzenie wydajne, klimatronic wygodny w użytkowaniu. Trzeba dbać o filtr kabinowy by szyby nie zaparowywały w deszczu bez klimy. Z klimą nie ma problemu, szyby nie zaparowują, ale to chyba we wszystkich autach tak samo.
Audi A6 C6 Limousine