Lista ocen Audi A6 C6 (142) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Limousine 2.4 V6 24V 177KM 130kW
Mam jak wspomniałem wersję podstawową, i muszę przyznać ze nie jest źle, robiłem trasę taką 1000 km i przyznam ze przy prędkości 130-150 jest miło, słychać szum opon, i radio które nie trzeba jakoś regulować by było je słychać, silnika samego nie słychać, chyba ze wkręca się to wtedy V-łka mruczy ale to raczej miły dźwięk i chce się z niego korzystać. Ogólnie widać że jest wyciszone gąbeczkami i to przekłada się na akustykę wewnątrz.
~blizniak1982
Limousine 3.0 V6 TFSI 290KM 213kW
To jest to co mnie dosc zaskoczylo poniewaz trudno uslyszec wlasny klakson a i podczas bardzo szybkiej jazdy nie dochodza zadne szumy i mozna swobodnie rozmawiac przez telefoniczny zestaw pokladowy. Jesli chodzi o odglos silnika to przy hamowaniu biegiem na ok 5000 obr/min jest slyszalny pomruk silnika ale ktos kto uzywa tak wysokich obrotow silnika napewno kocha ten dzwiek.
~Stasiu
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Od 120-130 intensywny szum opływającego powietrza, przy 180 przemienia się w koszmarny ryk wspomagany efektami pracy silnika. To nie jest elegancka limuzyna. Jeśli doda się do tego stuki w desce rozdzielczej i skrzypienie uszczelek dzwi na nierównościach spowodowane niską sztywnością nadwozia, to niestety widać odległość pomiędzy Mercedesem a Audi.
~Mateusz
Limousine 3.2 V6 FSI 255KM 188kW
Co do wyciszenia. Pojazd jest ze Szwajcarii gdzie właściciel kupując pojazd zażyczył sobie klejonych szyb czyli mam tzw. Podwójne szyby które na prawdę robią robote z uwagi na to że do 180/190km nic nie słychać co się dzieje na zewnątrz powyżej tej prędkości robi się dość głośno od wiatru ale jak to mówią radio na full i jazda.
~Krzysztof2137
Limousine 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
W moim egzemplarzu są szyby akustyczne, więc w środku jest naprawdę cicho. Podczas jazdy z prędkością autostradową w zasadzie najbardziej słychać szum opon, a jego głośność jest już zależna od ich jakości. Zakładając, że mamy opony premium, to ten samochód w trasie pozwala się odprężyć i zapomnieć o świecie zewnętrznym.
~axial
Limousine 2.0 TFSI 170KM 125kW
Przy przyśpieszaniu, gdy włącza się turbo słychać lekko silnik. Ogólnie przy 150-160km/h (oczywiście w na A w D:)można swobodnie rozmawiać i słychać co mówi \"nieśmiale\" dziecko na tylnej kanapie. W moim przypadku miałem klekotanie (ale na biegu jałowym i przy ruszaniu), ale to raczej awaria, a nie normalne działanie.
~Varp
Avant 2.0 TFSI 170KM 125kW
Doskonałe. Silnik cichutko mruczy, a w czasie jazdy słychać tylko delikatny, przyjemny szum opon. W porównaniu z poprzednimi moimi samochodami (corolla 90, crx 92, golf 99) tutaj to jest po prostu inna bajka, właściwie nawet nie wypada porównywać. Dla mnie osobiście jest fenomenalnie.
~bamaj
Avant 2.8 V6 FSI 190KM 140kW
Ogromny plus auta i silnika. Kabina jest bardzo dobrze wyciszona przed odgłosami szumu opon, wiatru, hałasu zewnętrznego. Za to ukierunkowana na odgłos pracy silnika. Postarali się. Odgłos silnika jest bardzo przyjemny i rasowy. Od razu wiadomo że to nie 4 cylindry.
~Pit
Avant 3.0 V6 TDI 240KM 177kW
Bardzo ciche zawieszenie, nadwozie i wnętrze na wybojach. Jest bardzo dobrze. Niestety mocno słyszalny tył - opony? szum powietrza? Napęd? Co powoduje że przy większych prędkościach jest jak w klasie średniej i do liderów brakuje dB. Pow. 120km/h trochę zbyt głośno.
~marcin850117
Limousine 2.7 V6 TDI 180KM 132kW
Jak dla mnie to naprawdę super, zresztą audi od zawsze w limuzynach słynęła z dobrego wyciszenia. Przy większych prędkościach słychać tylko delikatny pomruk silnika i opony ale to dla tego pewnie bo mam 245/40/18