Lista ocen Audi A6 C7 Avant Facelifting (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maro
Avant Facelifting 3.0 TDI clean diesel 320KM 235kW
Samochód drogi w zakupie, za krótko go mam aby ocenić koszty utrzymania. Spalanie zależne od nogi. W mieści trzeba liczyć 10l/100km. W trasie jadąc max 70km i prawie nie hamując po 30 km wyszło średnie 6.2l (było dużo samochodów a mi się nie spieszyło). Jadą normalnie w trasie 8,2-8.5 l. Jadąc non-stop 160km/h trzeba liczyć się ze spalaniem 10l. Olej (6.4l na wymianę) i filtry mann nie kosztują dużo. Poprzednio miałem A6 C6 3.0 TDI 233km...
~Krzysiek
Avant Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
Ceny części jak to w Audi - jest drogo. Na szczęście auto jest trwałe i tych części nie trzeba kupować :) Jeśli chodzi o filtry, oleje i eksploatację. Jest tego dużo (silnik, skrzynia, dyfer przód, dyfer tył, torsen, sterowanie sportowym dyfrem - do wszystkiego jest osobny płyn). I wszystko jest duże - każdy filtr, klocek hamulcowy czy tarcza, jak to w dużym aucie = stąd wysoka cena. Ogólnie bez dramatu, ale nie jest to Skoda 1.0 TSI ;)
~Pachol
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Auto drogie w zakupie. Czesci nie wiem bo narazie zmienilem tylko wycieraczki. Spalanie uwazam za bardzo niskie jak na taka krowe. Moja srednia to 6-8 litorw. Miasto: But i zima 9-11 Lato i oszczednie- 5-6 srednio 8-9 Trasa: podmiejska srednie tempo-6 litrow Autostrada 190-210km/h 9-10 litrow wleczonko pod miastem 4 litry Nigdy nie spalil mi wiecej niz 11 litrow to duzy plus. Raz dolalem Ad blue-czynnosc prosta i szybka.
~Krzysiek
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Auto jest dość oszczędne. Na długiej trasie (PL->Wenecja->PL) z boksem na dachu, jeżdżąc z prędkościami autostradowymi wyszło mi średnio 7.0/100km (z dystrybutora). Poruszając się na codzień drogami ekspresowymi i krajowymi mam średnią 6.8. Uważam że jest to bardzo dobry wynik jak na dość duże, ciężkie auto i w miarę dynamiczną jazdę.
~Artur S
Avant Facelifting 3.0 TDI competition 326KM 240kW
To nie jest auto dla kogoś kto zarabia średnią krajową. Części nie są tanie, choć tragedii nie ma bo to nie S6 ani RS6. Lecz należy jeszcze pamiętać o kosztach robocizny. Spalanie średnie z 10k km - 9.5l/100km jak na tą moc jest super ale koszt 100km to jednak 63 zł + addblue. Koszt przedniego zawieszenia lemfordera to ok. 3k zł
~Wojtek
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Różowo nie jest . Wymiana tarcz i klocków w autoryzowanym serwisie to 5.700 zł... Dobra alternatywa poza autoryzowanym serwisem 2.700 -3.000 zł. Wymiana oleju w skrzyni co 60 tys km również tania nie jest. Sonda lampbda z wymianą, nieco ponad tysiąc.
~Marcin
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 150KM 110kW
Spalanie według producenta można schować między bajki. Realne to 7.5 , jazda emerycka 80km 6L, autostrada 140/160 7.5 a reszta nawet do 11L i więcej. Naprawy jeszcze nic nie było , części eksploatacyjne raczej w przystępnych cenach.
~Vigo
Avant Facelifting 2.0 TFSI 252KM 185kW
Drogo ale w klasie Premium zawsze jest drogo i nie należy się spodziewać taniości. Serwis ma bandyckie ceny za części i usługi ale to standard w drogich markach i nie ma czemu się dziwić.
~Schutterly
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Jak na auto tej klasy to utrzymmywanie oceniam na 5+. Sporo części wspólnych z VW, robocizna na podobnym poziomie. BMW zdecydowanie droższe w tym temacie.
~gd
Avant Facelifting 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Średnie spalanie na poziomie 9 litrów - wady stałego napędu na 4 koła. Średnie zużycie AdBlue - ok 10 litrów na 10.000 km.
Audi A6 C7 Avant Facelifting