Lista ocen Audi A6 C7 Avant (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Nie mam pakietu S-line, ale jest sztywno, zawieszenie zwarte, delikatnie sportowe, ale komfortowe!!! Nie mam pneumatyki więc się nie „płynie” nad nierównościami. Na pochwałę zasługuje Audi Drive Select - zmienia charakterystykę układu kierowniczego, skrzyni, hamulców i reakcji na gaz. Ostatnio na jezdnie wtargnął mi pieszy- awaryjne hamowanie, auto zachowywało się baaaaardzo przewidywidywalnie omijając „przeszkodę”- naprawdę super!
~Kazimierz
Avant 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Audi chwali się że w tym modelu zastosowało sprężyny z tworzywa, ale czy lepiej niż na stalowych to nie wiem. Porostu dobre tradycyjne zawieszenie. Robi wrażenie solidnego. NA dziurach nie dobija, czy pusty czy załadowany jedzie stabilnie. Na krętych troszkę podsterowny ale bezproblemowy. Jeżeli trwałość bedzie dobra to zmienię na doskonale tradycyjne zawieszenie bez pneumatyki
~pepe
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Naprawdę bardzo fajnie, w moim przekonaniu lepiej niż w C6. Możliwości ustawienia układu kierowniczego w sport (Kierownica ciężej chodzi, szybciej reaguje na najmniejszy ruch na kierownicy). Zachowuje się bardzo przewidywalnie przy bardzo dużych prędkościach- pokonywanie łuków na autobanie przy 180-200km/h nie stanowi dla niego najmniejszego problemu.
~Kierowiec
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
To moje pierwsze Audi. Układ jezdny i zawieszenie jest super komfortowe. Nazwę je lekko twarde ale takie dedykuję na polskie drogi. Kiedyś przewiozłem moją siostrę a ona, że jeździła wieloma samochodami ale z takim zawieszeniem jedzie pierwszy raz. Tak się jej spodobało, że przesiadła się na miejsce kierowcy i potwierdziła swoją opinię. I to na tyle.
~maniak
Avant 3.0 TDI 313KM 230kW
Tylko pod warunkiem zamówienia zawieszenia sportowego, pozwala jechać szybko i pewnie przy zachowaniu przyzwoitego komfortu. Zapomnijcie o pneumatycznym, to nieporozumienie, ponton nie samochód, natomiast standardowe tradycyjne zaiweszenie w mojej opini jest za miękie chociaż bardzo wygodne - rzecz gustu. Jeżeli zwykłe zawieszenie, to 2.0 tdi wystarczy.
~jezza1
Avant 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Zawiedzenie sprężyste i solidne. Niestety z przednim napędem cudów nie będzie i nie ma co porównywać do BMW. Niemniej jeździ się komfortowo i pewnie. Moment silnika (400Nm) powoduje, że często daje się we znaki brak quattro i przednia ośka nie daje rady na mokrym..
~adriankucharski
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
Mam sportowe zawieszenie, bez pneumatyki i w mojej opini to jest najmocniejsza strona tego samochodu. Autko prowadzi się perfekcyjnie, układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny, niesamowita frajda przy bardzo dużych prędkościach, do tego quatro, naprawdę chce się jeździć.
~elc
Avant 2.0 TDI 177KM 130kW
Zawieszenie bardzo wygodne, chociaż czuć że lekko twarde, ale to już standard we współczesnych samochodach. Czasy megakomfortowych limuzyn już się skończyły. Bardzo dobre prowadzenie, na zwykłych oponach 225/60/16 auto świetnie się trzyma drogi.
~Grzegorz
Avant 3.0 TDI 245KM 180kW
Co tu dużo pisać, po prostu audi, jest to moje chyba 12 audi...ale polecam z silnikami wzdłużnie umeszczonymi aby quattro było obsługiwane przez torsen a nie dołączane przez haldex dla silników umieszczonych poprzecznie (TT, A3...).
~Olo
Avant 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Nastawiony na komfort, tłumienie bardzo dobre, wspomaganie też komfortowe ale wszystko to niestety kosztem precyzji prowadzenia. Samochód się buja i jest podsterowny. 18 calowe felgi i niski profil czasem daje się we znaki na wybojach
Audi A6 C7 Avant