Lista ocen Audi A6 C7 Limousine (32) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kami
Limousine 3.0 TFSI 310KM 228kW
Zbiera się z każdej prędkości, wciska w fotel jeśli chcesz, jeśli nie to komfortowo przyśpiesza - silnik pracuje równo, przy mocniejszym ciśnięciu bardzo ładnie i sportowo buczy robiąc wrażenie na kierowcy i przechodniach :) oczywiście nie jest to odgłos rasowej sportowej fury, jakiegoś gtr'a lub podobnych ale przynajmniej na polskich wertepach nie traci się kręgosłupa ;)
~Przeciwnik Audi
Limousine 3.0 TDI 204KM 150kW
Sam silnik jest w porządku. W połączeniu z Multitronikiem ma tylko 204 KM (400 Nm) co wynika z ograniczonych możliwości przenoszenia momentu obrotowego przez skrzynię biegów. Silnik V6 pracuje cicho jak na Diesla, maksymalny moment obrotowym oferuje już od 1250 obr/min, dzięki czemu można jeździć w zakresie niskich pr. obrotowych silnika, mało pali i wytrzymał 57.000 km;)
~Henryk
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
Miałem passat 5 lat, więc wiem o tym silniku dużo. Został już tyle razy poprawiony, że mam nadzieję, że w końcu jest dopracowany do perfekcji. Jeśli chodzi o moc , to jest zupełnie wystarczająca. Wyprzedzanie jest komfortowe, a w Niemczech prędkość 180 czy nawet 200 nie jest dla tego silnika żadnym wyzwaniem.
~Tomcisko
Limousine 3.0 TDI 313KM 230kW
Wspaniała moc, wysoka kultura pracy. Dodatkowo symuluje dźwięk V8 naprawdę robi wrażenie. Silnik zdecydowanie polecam. Mały minus... przy automatycznym wypalaniu filtra cząstek stałych, przez kilka kilomterów zauważalnie głośniejsza praca silnika. Podsumowując, najlepsza jednostka Diesla z jaką miałem doczynienia.
~lukaswu@go2.pl
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
Podstawowa jednostka VW w tamtym okresie, raczej nie sprawiajaca problemow, ale nijak nie pasuje do auta tej wielkosci o tej masie. Jak tylko zacznie sie to mocniej cisnac spalanie idzie pod niebiosa- chcesz oszczedniej jezdzic? Wybieraj wersje 3.0L z quattro :).
~adamsson
Limousine 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
190KM z 2.0 diesla może wydawać się dużą mocą ale samochód waży tyle co czołg, konsekwencją tego są bardzo przeciętne osiągi i stanowczo zbyt duże spalanie które w normalny użytkowaniu rzadko będzie spadało poniżej 8-9 litrów w trasie.
~bouri
Limousine 3.0 TDI 204KM 150kW
Niskie spalanie, przyjemny dzwięk pracy (lekki basowy pomruk) jakośc pracy nie zmieniła się po przejechaniu prawie 170 000 tys km. Problem z napinaczem łańcucha- jest zbyt delikatny przez co szybko się może zdeformować.
~Lee
Limousine 2.0 TDI ultra 190KM 140kW
Silnik radzi sobie całkiem dobrze. Świadomy wybór na 2.0 ponieważ często jeżdżę krótkie odcinki i łatwiej zagrzać silnik. Na pewno powyżej 200 kM musi być quattro ponieważ jedna oś tego nie obsłuży.
~Dariusso
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
Dla normalnej jazdy i przy obciazeniu moja 3 osobowa rodzina silnik naprawde daje niezle rady. Kultura pracy,glosnosc,brzmienie na +4. Na pewno wiecej da 3.0 tdi ale w tedy musi byc quattro itd itd.
~Norbi
Limousine 2.0 TDI 177KM 130kW
Silnik daje naprawde radę. Od 0 do 100 w 8,7s , spalanie średnie 7,1l na 100km. Na autostradzie można spokojnie pomykać 210km/h - spala wtedy 8.5l.(oczywiście w Niemczech :) ) Czego chcieć więcej?
Audi A6 C7 Limousine