Ocena kierowcy - Audi A6 C8 Avant

Silnik 2.0 40 TDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2018
Audi A6 C8 Avant 2.0 40 TDI 204KM 150kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie i bardzo niskie spalanie
Auto kupiłem jako nowe w wyprzedaży rocznika 2018. Jestem miło zaskoczony pojazdem. Wysoko oceniam jego komfort, prowadzenie, wykonanie i b. Niskie spalanie. Nie jest to pojazd dający tyle frajdy z jazdy co BMW, z którego się przesiadłem, ale chyba zdziadziałem, bo coraz bardziej doceniam jego komfort i płynność jazdy. Jeżdżę sporo tras i w tych warunkach pojazd sprawdza się wyśmienicie. 600-700 km to żaden problem. Zero zmęczenia. B. Niskie spalanie w mieście i na trasie. Średnie spalanie z 12 tyś. Km wynosi 6.7L/100km. Autko bardzo ekonomiczne nawet przy wysokich autostradowych prędkościach. Przy prędkościach 200-220 spala ok 10L!!! Przy prędkości 210 ma nieco ponad 2500obr/min. Normalna jazda autostradowa bez szaleństw to spalanie na poziomie 6-6.5L. Trasa z prędkościami do 100km/h poniżej 5L/100km!!! Miasto w zależności od natężenia ruchu i korków. Podczas zabawy w eco driving w mieście gdy nie było korków potrafi spalić ok 5.5L. Normalny ruch miejski ok. 7-7.5L. Maksymalnie w mieście w korkach i dynamicznej jeździe spalił niecałe 10L. Bmw 520d które użytkowałem poprzednio palił w tych samych warunkach średnio o 1.5L-2L więcej mimo 8 stopniowej skrzyni. Pojazd naprawdę dopracowany w każdym szczególe. Długo się wachałem pomiędzy nowym bmw 520d g30 i mercedesem e220d w213, ale z każdym przejechanym kilometrze czuję, że dokonałem słusznego wyboru.
Silnik rewelacja. Wystarcza w zupełności do jazdy. Mocy mu nie brakuje. Cichy, bardzo ekonomiczny.
Biegi zmienia szybko, płynnie i bez jakichkolwiek szarpnięć. Idealnie zestopniowana.
Niestety nie mam quattro i przez to podczas gwałtownego ruszania np. Na deszczu potrafi zerwać przyczepność. Ogólnie w każdych innych warunkach auto zachowuje się przewidywalnie, pewnie i bezpiecznie. Jeśli szukasz auta typowo w trasy i nie mieszkasz w górach, to quattro moim zdaniem można sobie odpuścić.
Auto ładne, dobrze wykonane
Tutaj troszkę gorzej sytuacja wygląda. Szerokie słupki, wysoko poprowadzona linia okien, ogólne spore gabaryty auta skutecznie "przeszkadzają". Nie mam niestety kamery cofania i teraz stwierdzam, że jest to obowiązkowy element wyposażenia
Do ideału ciut brakuje. Brakuje klawiszy szybkiego dostępu do podstawowych funkcji. Ekrany dotykowe działają płynnie, intuicyjnie i nie drażnią. Tego najbardziej się w tym aucie bałem, ale niesłusznie.
Klima 4 strefowa działa wyśmienicie. Jest cicha, działa bardzo szybko i skutecznie.
Auto w środku jest ogromne. Nic dodać nic ująć. Wg pasażerów niesamowicie wygodna tylna kanapa.
Największe zaskoczenie. Dotychczas jeździłem bmw 520d f10 i tutaj jest przepaść. Te auta dzieli przepaść. Niejednokrotnie pasażer pytał się czy mam benzynkę.
Mam przedłużoną gwarancję do 5 lat plus bezpłatny pakiet serwisowy, więc pozostaje mi tylko paliwo i opony
Tanio nie jest, ale ogólną jakość samochodu czuć na każdym kroku. Pojazd moim zdaniem dopracowany w każdym szczególe.
Na razie nic
Jeszcze za wcześnie. Auto mam dopiero 4 miesiące i zrobiłem nim niecałe 13 tyś km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 40 TDI 204KM 150kW [l/100km]

7,1