Lista ocen Audi A8 D2 (83) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~info@studiomastering.net
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Grubych awarii nie ma. Raz narzeczona miała problem z immobilizerem, nie było styku pomiędzy kluczykiem i modułem rozpoznawania kluczyk się nie komunikował ze stacyjką i nie chciał kilkanaście razy odpalić, nasmarowanie WD 40 usunęło problem. Ogólnie pamiętać trzeba, że nie ma samochodu czy czegokolwiek skomplikowanego żeby się nie mogło zepsuć. W aucie ponad dziesięcioletnim ma prawo jakiś drobiazg czasem nawalić, trzeba spokojnie naprawić...
~psnioch@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Z poważnych to nic. Trzeba dbać o olej i filry. I z wałkami sie nie będzie nic działo. Oczywiście o tym ze Zanim sie zacznie jechać to 2 minuty musi pochodzić a przed gaszeniem tez 2 minuty musi pochodzić, nawet nie mówie bo to jasne... Turbina rozgrzewa się do 800 stopni Celsjusza a łożyska w turbinie do 300 stopni Celsjusza. Dlatego trzeba im dać sekundę na wystygnięcie. I wszystko bedzie dobrze chodzić :)
~Gregor 85
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Jestem mechanikiem także z tego co musiałem zrobić to .: wymieniłem gumki na zaworach ( oleju bierze juz mniej/200 zł)(,,CAT ''wymiana cewki 300zl) ( wymiana uszczelek pod pokrywą zaworów , stwardnialy tak ze olej zalał świece i znowu zawaliła sie kontrolka CAT/300zl)( częsta wymiana swiec ze wzgl na lpg)(wahacze dwa 700zł). Wymiana wtrysku lpg ok 100. Tarcze przód z klockami ok800 .
~Łukasz D.
Sedan 3.7 230KM 169kW
Niestety umarła skrzynia podejrzewam, że poprzedni właściciel wiedział, że coś się święci na szczęście mam znajomości u super profesjonalnego \"naprawiacza\" skrzyń więc było tylko drogo a nie bardzo drogo. Za to mam gwarancję na rok i spokojną głowę jeśli o nią chodzi. Uważajcie na pseudo mechaników bo będziecie ją co chwilę naprawiać jeżeli ktoś do tego profesjonalnie nie podejdzie.
~MorgothV8 (GG: 4728811)
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Brak jakichkolwiek poważnych usterek. boję się tylko o Tiptronika (bo poprzedni właściciel 323000 km nie zmieniał oleju w ASB, ja zrobiłem to natychmiast i jest OK, chocaż skrzynia juz czasami lekko szarpnie lub przeciągnie bieg na zimnym oleju, w starym oleju były opiłki metalu więc tryby juz napewno dostały)
~Michał
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
W zeszłym miesiącu padła pompa wtryskowa, która no niestety ma wliczony swój czas i po prostu po 200-250tys km trzeba ją zregenerować. Mnie regeneracja pompy wraz z wymianą elektroniki kosztowała 1800zl +250zl montaz/demontaż. Polecam przy okazji serwis OMEGA Ożarów g fachowcy od pomp vp44.
~Hoody
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
narazie nic , może dlatego że od kwietnia monitorowałem wszyskit mobile autoscouty allegro otomoto i gratki majac dostep do wszyskich ogłoszeń wygrałem idealny udokumentowany przebieg i tu warto poszukać zeby było bo gdybym kupił polski wynalazek to pewnie wrzucił bym w niego z dychacza na start
~PG808
Sedan 4.2 300KM 221kW
Ponoć 600 000km zywotnosci.Czescie nie sa kolosalnie drogie ale tez nie tanie. Recepta sa renomowanych producentow zamieniki. Kompletny rozrzad ASO-2000zl zamienik-1100zl, klocki hamulcow przod ASO-900zl zamienik-200zl, filtr oleju,paliwa,powietrza ASO ok 60zl każdy.
~pankruger
Long 4.2 310KM 228kW
Skrzynia lubi sobie podupadać w niektórych egzemplarzach. Prawdopodobnie z powodu złej eksploatacji. Nikt nie myśli o tym, że tam też jest olej, który musi się rozgrzać, by skrzynia pracowała właściwie. A rozgrzewa się on o wiele dłużej niż w samym silniku.
~Macek
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
skrzynia szar[pie, pompka paliwa nawaliła i to w deszcz daleko od domu - tego jeszcze nie miałem szybciej lub wolniej ale zawsze jakoś dojechałem a tu? audi do dupy.... kolejna poważna awaria sprężarka klimy, a to uszczelka pod misą olejową