Lista ocen Audi A8 D2 (101) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 87 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~info@studiomastering.net
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Jest tak jak ma być w klasie luksusowej. Zapewne istnieją cichsze auta, ale to Audi jest usportowioną luksusową limuzyną, troszeczkę silnika słychać. Jak to niektórzy piszą, ciszej niż w BMW, głośniej jak w Mercedesie S. Nic nie trzeszczy ani nie stuka, podwójne klejone szyby z zewnątrz niewiele dochodzi, w środku cisza w której dochodzi z oddali przyjemny dźwięk silnika. System Bose na 8 głośnikach brzmi przepięknie, uczta dla audiofila....
~A8
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Bardzo cichy samochód o podwójnych szybach bocznych, idealnym wytłumieniu, silnikiem prawie bezgłośnym na wolnych obrotach. Jadąc z zasuniętymi szybami i dachem można rozmawiać . szeptem. Najgłośniej szumi nie silnik ani nie opony tylko śmigiełko dmuchawy wentylacji. Zawieszenie również jest ciche i nie słychać go za bardzo na wybojach. Na dobrej drodze panuje w środku bardzo przyjemna cisza z szumem powietrza i delikatnym pomrukiem silnika w...
~Mariusz Gdańsk
S8 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
w aucie panuje niesamowita cisza. jedyny odglos slyczalny podczas jazdy to opor toczenia szerokich opon. oplywajacego wiatru nie slychac wogole, tak samo jak i silnika. jednak jesli zechcemy mozna spowodowac, iz bedzie on ryczal jak dziki! s8 ma usportowiony wydech z ktorego przy dynamicznej jezdzie wydobywaja sie przepiekne odglosy v8. jesli ktos mial okazje jechac takim autem z silnikiem v8 wie o czym mowie!
~xxferd
Sedan 3.7 40V quattro 260KM 191kW
To jest jedyny minus według mnie tego samochodu. Moja wersja jest bogata, posiada podwójne szyby, mimo wszystko wyobrażałem sobie lepsze wyciszenie. Nie jest zle i własciwie przy 160km/h można normalnie rozmawiać. Ale tak naprawdę mega komforowo i cicho jest do 120 km/h , pózniej już wyraznie słychać odgłosy z podwozia - głownie opon, możliwe ,że ze względu na swój rozmiar 255.
~MorgothV8 (GG: 4728811)
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Bardzo cicho, jak pozamykamy okna i szyberdach to silnika do 4000 RPM nie słychać, powyżej 4000 (szczególnie 5500) - taki fajny basowy pomruk (cichy), szyby szczelne (świst powietrza zaczyna być słyszalny powyżej 200 km/h (oczywiście przy 100 km/h też słychać ale trzeba się wsłuchać i skupić na tym). Żadne plastiki nie skrzypią (jakie plastiki?). Generalnie 5/5
~Bartek
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Według mnie auto jest wyciszone bardzo dobrze (choć podobno na tle konkurencji postawia trochę do życzenia), posiada podwójne laminowane szyby we wszystkich drzwiach. Silnika prawie nie słychać, opory powietrza są delikatnie słyszalne powyżej 140km/h, dopiero powyżej 200km/h robi się głośniej, choć cały czas można swobodnie rozmawiać bez podnoszenia głosu.
~Aleksander
Sedan 3.3 TDI 225KM 165kW
lepiej niż w S-class (zresztą badziewność wykonania S-ki to jest inna zupełnie historia) !! ale zdaje mi się że ciut gorzej niż nowej BMW-5, która jednak w klasie wyciszenia jest świetna - daję jednak mały minusik za świszczące przednie uszczelki - powyżej 170km/h - ale może ja coś tu źle słyszę :)
~JaroKat76
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
Wyciszenie jest bardzo dobre, dla mnie aż za mocno wyciszony silnik, nie słychać V8, tylko przy mocnej redukcji się odzywa. Przy 180 km/h rozmawiamy nie podnosząc głosu, słyszalny tylko szum powietrza opływający karoserię
~MARRO
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
PRZY 170 KM/H MOŻNA NUCIĆ SOBIE POD NOSEM. KABINA JEST DOBRZE WYCISZONA ALE NIE DO PRZESADY. CAŁY UROK W TYM ABY SŁYSZEĆ POMRUK TEGO SILNIKA. JEST TO SYMFONIA DLA USZU, KWINTESENCJA DŹWIEKU! LEPIEJ WYCISZONE JEST TYLKO BMW SERII 7.
~Marcin Jaworski
S8 Sedan 4.2 V8 360KM 265kW
Pomijając szum uszczelek oraz pukanie zawieszenia jest cicho . Nie słychać silnika wtedy kiedy nie powinno być słychać . Przy pewnych obrotach nawet ten odgłos staje się przyjemny w połączeniu z wgniataniem w fotel ;-)