Lista ocen Audi A8 D3 Sedan (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~XXX
Sedan 4.2 V8 335KM 246kW
SKRZYNIA PO OKOŁO 150 TYS KM ZACZĘŁA SZARPAĆ PRZY ZMIANIE Z 2 NA 3 BIEG ,PO ZGŁĘBIENIU TEMATU WYSZŁO ŻE AUDI TIPTRONIC TAK MA I JESZCZE JEDNO PONOĆ DROBNE DEFEKTY SKRZYNI SĄ TRUDNE W ZDIAGNOZOWANIU WIĘC TRZEBA JEŹDZIĆ AŻ SIĘ ROZSYPIE LUB WYMIENIĆ NA NOWĄ (SERWIS OK 40 TYS) WYMIANA TARCZEK W MOIM PRZYPADKU ZA 5 TYS POZA SERWISEM NIC NIE DAŁA SKANDALLLLLL !!!!!!
~Nowak_zg
Sedan 4.2 V8 335KM 246kW
Nie jest to moze najnowszej generacji skrzynia... ale tiptronik daje sobie calkiem dobrze rade. Nie jest mistrzem szybkosci ale do codziennej eksploatacji wystarcza idealnie. Lecz na szybkosc dzialania dwusprzeglowek typu S-tronic czy DSG albo PDK nie ma co liczyc :).... ot Typowy tiptronik :) dla kogos kto nie jest \"kubica\" wystarcza w 100%
~Fluke
Sedan 4.2 V8 335KM 246kW
Jest dobrze ale nie idealnie, zmienia płynnie biegi nie szarpie ale strasznie długo się zbiera przy zwykłym trybie jazdy (od wciśnięcia gazu do stosownej reakcji mija wieczność), tak już została zaprojektowana - do spokojnej jazdy. Tryb sport to zupełnie inna bajka, reaguje na najdrobniejsze wciśnięcia pedału gazu.
~Lukas289
Sedan 4.2 V8 335KM 246kW
Działanie skrzyni biegów zależy od dbałości o materiały eksploatacyjne - olej filtry, konwerter. Niestety serwis Audi umywa ręce od czynności konserwacyjnych dlatego tak dużo samochodów ma problem z pracą skrzyni.
~mac
Sedan 4.2 V8 FSI 350KM 257kW
Miałem dwa modele BMW, 7 i 3 - sądziłem, że skrzynie ZF są idealne. Zmieniłem zdanie. Nie ma sensu używanie tiptronika, skrzynia idealnie sie uczy stylu jazdy, zmienia begi tak, że trudno to zauważyć. Brawo dla audi.
~Moje A8
Sedan 4.2 V8 335KM 246kW
Tiptronic działa rewelacyjnie. Do tej pory jeździłem samochodami z manualną skrzynią. Komfort i wygoda jaką daje ta skrzynia jest wspaniała. A jak chce się trochę pomachać biegami to zawsze można przejść na manualną zmianę.
~Bartnik1981
Sedan 3.0 V6 220KM 162kW
Multitronic, który przez wielu jest zarzucany błotem u mnie sprawuje się dobrze, na razie nie ma żadnych oznak mimo praie 200 tyś przebiegu. Kultura jazdy przy tej skrzyni nieporównywalna z żadną inną!
~Janusz z Londynu
Sedan 3.7 V8 280KM 206kW
skrzynia pracuje na 5-, nie wiem, czy to kwestia, ze mam samochod uzywany, czy tak jest ale przy wolnej jezdzie zmieniajac z 2 na 3 jest lekkie szarpniecie, szczegolnie przy zimnym samochodzie
~Ciepły
Sedan 3.0 V6 TDI 233KM 171kW
Zmiana biegów bardzo komfortowa, jest moim pierwszym samochodem z automatyczna skrzynia biegów, nie wsiądę już do samochodu z manualna skrzynia biegow
Dziennik kosztów dla Audi A8 D3 Sedan
13,1
19,3
~mikro007
Sedan 4.2 V8 FSI 350KM 257kW
Jeździłem różnymi autami i stwierdzam że tiptronik to rewelacyjna skrzynia. Mimo że te skrzynie są też w bmw to praca tej skrzynie wyraźnie lepsza.
Audi A8 D3 Sedan