Lista ocen Audi A8 D4 (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jerton2718
Sedan 4.2 TDI 350KM 257kW
W Audi D3 6-biegowa skrzynia jest rewelacyjna. Bardzo szybka reakcja, perfekcyjnie dobrane przełożenia, tryb standard nie przerzuca niepotrzebie biegami lecz wykorzystuje moment obrotowy do przyśpieszania z niskich obrotów. Średnie obroty wykorzystywane do płynnej jazdy to 1200-2200 obr /min. Przy trybie sport bieg o jeden niżej i obroty min od 1800 w górę. (tryb sport też bardzo dobrze skonfigurowany) Audi D4 8-biegowa skrzynia jak można się...
~Sajmon
Sedan 4.2 TDI 350KM 257kW
Na przełożeniu comfort przy wciśnięciu pedału gazu do końca skrzynia odczuwalnie przełącza biegi. Zdarza się , że skrzynia czasami się zawaha czy przełożyć bieg na wyższy czy zostać na obecnym przełożeniu. Przełączając opcję " dynamic " odnoszę wrażenie , że w garażu przełożyłem wyczynową skrzynie - w tym przełożeniu jest rewelacyjnie szybka , samochodem nie szarpie co czasami można odczuć na przełożeniu Comfort. Skrzynia jest w...
~Właściciel
Lang Facelifting 4.0 TFSI 435KM 320kW
Nie trzeba się bać ZF8. Po pierwsze to jest naprawdę szybka skrzynia! Po drugie A8 4.0 TFSI ma w serii 600Nm, podczas gdy S6 i S7 z S-Tronicem mają tylko 550Nm - co potwierdza, że jest to wytrzymała skrzynia, przyspieszenie jest "uderzające", dobrze znosi tuning do nieprzyzwoitych wartości mocy i momentu. Ma 4 tryby pracy, więc można dobrać odpowiednią charakterystykę.
~BulkyTommy
Sedan 4.2 FSI 372KM 274kW
Mam mieszane uczucia bo pod koniec użytkowania szarpała jak był zimny. KŁopot z redukcja z 2 na 1 i dodaniu gazu. Miałem na myśli pedał przyspieszenia. Gaz to do gotowania. Jak chcesz zagazować A8 to beze mnie.
~BulkyTommy
Sedan 4.2 FSI 372KM 274kW
~Emil
Sedan 3.0 TDI 250KM 184kW
dwa zastrzezenia obydwa co do elektronicznego wybieraka ,przy wrzucaniu wstecznego łatwo wrzucić na park,szarpie przy mieszaniu,rozwiązanie mechaniczne w a6 a7 miom zdaniem lepsze, ale mniej efektowne
~Zio
S8 Facelifting 4.0 TFSI 605KM 445kW
Skrzynia szybka i precyzyjna, przy jeździe w korkach gdy auto toczy się bez gazu, naciśnięcie pedału przyśpieszenia powoduje nieprzyjemny nagły zryw
~Tomasz Urbański
S8 Facelifting 4.0 TFSI 605KM 445kW
ZF 8HP to genialna konstrukcja, w przeciwieństwie do obecnych implementacji w VAGach reaguje bezzwłocznie w każdych warunkach.
~hitch5
Sedan 3.0 TDI 250KM 184kW
W normalnym trybie jest bardzo łagodna i komfortowa. W trybie sport jest naprawdę szybka i potrafi zrobić użytek z 550 niutonometrów.
~Tomek
Lang 4.2 FSI 372KM 274kW
Nie używam łopatek! Są zbędne bo szybko reaguje na kick down.