Lista ocen Audi Allroad C5 2.5 V6 TDI 180KM 132kW 2000-2005 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mantis
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Samochód kupiłem od pierwszego właściciela,serwisowany do końca,bezwypadkowy.Przejechałem nim ok 45000km i chcę się go pozbyć bo ma same awarie które psują przyjemność z jazdy.Odradzam zakup tego modelu omijajcie go szerokim łukiem,wiem co mówię bo to mój osiemnasty samochód i z żadnym tak często nie jeździłem do warsztatu.Bardzo drogie naprawy np wymiana paska rozrządu poza serwisem 2500,amortyzator najtańszy zamiennik amerykański to wydatek...
~tomek
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
niestety posiadalem tylko jeden samochod w dizlu i byl nim passat b6 2.00dti 140HP przespieszenie jest tu podobne passat ma jednal leprzy max speed. jednek porownojac kulture pracy V6 jest nieporownywalnie przyjemniejszy nie chodzi jak typowybklekot i nie czuje sie w nim adnej turbodziury ktora doprowadza mnie do szalu w pasku. co do kosztow eksploatacji to jak narazie ainwestowalem w rozrzad zobaczymy na ile starczy. koszt jak w pasku zatem...
~j23
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Nie jest to silnik dla osoby która nie ma pojęcia o mechanice. Trzeba go dobrze zdiagnozować i w porę usunąć typowe dla niego usterki tj. te wsławione złą sławą wałki , hydraulikę zaworową , tranzystory w pompie wtryskowej i turbinę. Jak to ma się już za sobą to już sama przyjemność z jazdy.
~Danny
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Mam samochód od roku. Przejechane 50 000 km. Jak narazie bez niespodzianek. Silnik ma jednak super turbo dziurę. Aby jeździć tym samochodem dynamicznie trzeba pokochać "wysokie obroty". Inaczek to jest stary pies wleczący się po przejściach dla pieszych
~Jacek
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Najważniejszych w tym silniku jest olej Wymiana co max 10 tys km Ale zależał bym wymieniać tak jak robię to sam Czyli co 8 tys kam Oleje fulsyntetyk I dodatkowo co druga wymiana płukanaka Naprawdę dużo daje to dla tego silnika
~Red
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Silnik ladnie pracuje ale jest ospaly i malo elastyczny. Oczywiscie mozna go poderwac do skoku wgniatajac pedal gazu w podloge i skoczy a jakze, ale spalanie tez skoczy o 0,5l na sekunde:)
~kamil
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
BAU symbol i bez żadnych problemów, Gebels wziął sobie do serca 6 letnie błędy w tym silniku i akurat mój model to ta sama konstrukcja co do dziś produkowana 3 - litrowa jednostka.
~chili
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Silnik choć ze złą sławą u mnie problemów nie sprawiał. moc troche mało jak na 2 tony ale to nie wyścigówka. troche za głośny, ale to stara konstrukcja no i paliwożerny.
~Max
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Brak problemów z silnikiem , wymiana oleju co 12500 km . Silnik elastyczny , ale troche paliwożerny . Dobra kultura pracy . W zimie odpalał bez problemów przy -25.
Dziennik kosztów dla Audi Allroad C5 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
11,6
~tomasz
Allroad 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Trzeba pilnować wymiany oleju co 10000km, koszt wymiany z wszystkimi filtrami to około 300zl. Dość droga wymiana rozrządu. Silnik bardzo mocny.