Lista ocen Audi Q3 II SUV (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Eryk
SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Przyspiesza ok, szybko zmienia biegu jest ok. Ale, w trybie D jest czasem takie opóźnienie w reakcji ze wręcz jest to niebezpiezpieczne , chce szybko włączyć się do ruchu lub wyprzedzić i dupa;-) zanim skrzynia zareaguje można centralnie wyjechać komuś przed maskę wiec zalecam uwagę . Opóźnienie naprawdę czasem, bo nie zawsze nawet 2 może więcej sekund. No tak to chyba być nie powinno. W trasie ok. CZasem tez robi przegazowke i szarpnie ,...
~Mariusz
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
jedyny plus to przyspiesza ok, chociaz szarpnie przy zmianie na 2. w trasie ok , nie mam uwag. ale jazda w miescie to bardzo slabo, czuć szarpnięcia, a mega słabo to opoźnienia , to wręcz niezbezpieczne jak chcesz wlaczyc sie do ruchu wciskasz gaz a tu nic ;-( po 3 sek dopiero rusza. podobno wszytskie tak mają. słabo. po za tym, na jeżdzinie bez gazu, po deikatnych wybojach w skrzyni slychac brżeczenie, jakby nakrętki w puszcce. moze ja mam...
~RAFAŁ
SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
szybko zmienia biegi, czasem nawet nie zauważalnie. ale to jedyna zaleta wg mnie. w korku, lub wolnej jeździe hamując i ruszając, niestety zdarza sie ze szarpnie, zrobi tzw kangura. przy zrzucaniu biegów tez słychać przekladanie zębatek ;-) reakcja na gaz w trybie D z duuużym opóźnieniem, a w trybie S szybciej, ale za to glosno z uwagi na wieksze obroty silnika. to moje pierwsze dsg, i nie przypadlo mi do gustu, więc pierwsze i chyba ostatnie.
~Bartłomiej
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
- za krótka jedynka, przecież to nie diesel - tragiczne przełożenie przy wbijaniu z 1 na 2, jeździłem maluchami, uno, seicento, focusami, touranami, passatami, A4 - takiego fakapu jeszcze nie doznałem. to się kwalifikuje do przeprojektowania. samochód klasy premium, a ruszanie i zmiana z najniższego biegu jak w ursusie. auto do miasta ? frustracja
~Tomasz
SUV 2.0 45 TFSI 230KM 169kW
Stronic. Dojeżdżam do świateł wciskam gaz i czekam 3 sekundy na reakcje !!! Przy wyprzedzaniu podobnie , to nawet niebezpieczne jest. Słychać zapinanie biegów przy redukcji jak starym samochodzie . Prydpuszczeniu gazu słychać stuk jakby luzy na przekładni. Biegi przy przyspieszaniu faktycznie zmienia szybko. Ale to jedyny plus.
~Piotr
SUV 2.0 45 TFSI 230KM 169kW
Nie jest źle (najgorzej przy starcie), jeździłem różnymi markami premium i innymi, stąd mam porównanie. Wg mnie obecna 8-biegowa jest lepsza od poprzedniej 6-biegowej, ktora mialem w starszm Q3 lub Superb TDI, ale dla mnie najlepsze są automaty Pegueota - tam zmiany biegów są praktycznie nieodczuwalne.
~Grzechu
SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Jak już jedzie to jest ok, ale e mięcie pomiędzy światłami ciągłym hamowaniem i przyspieszaniem , no to niestety mi nie odpowiada. Co 3-4 manewr szarpie . To podobno taki urok dsg czy stronić. Przed zakupem polecam to sprawdzić jeśli ktoś nie zna dsg bo to później może odebrać radość z użytkowania .
~Pawel
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
To moja pierwsza dsg/stronic. , jedyny plus to przyspiesza ładnie zmieniając, ale jazda tym w mieście , to dla mnie masakra . Poprószy niechęć się tym jeździć .
~demonaz667
SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Ma sporego laga przy starcie oraz gwałtownym przyspieszaniu. Przełączenie na Sport troszkę poprawia sytuację. Generalnie lipa przez WLTP.

Usterki Audi Q3 II

Audi Q3 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Alex
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
W mieście ,jadąc i hamując standardowo , poniżej przeciętnej ;-( słabo . Na autostradzie ok
Audi Q3 II SUV