Lista ocen Audi Q3 (38) - Układ jezdny

~Waldek
SUV 2.0 TDI 140KM 103kW
Prowadzenie z napędem 4x4 jest bardzo komfortowe, szczególnie w złych warunkach pogodowych, śnieg, lód, przyśpieszanie, wyprzedzanie jest pewniejsze, wjazd do lasu w każde błoto też nie sprawia kłopotu, tam gdzie inni zakładają łańcuchy na koła ja normalnie prowadzę, stabilizacja i systemy działają świetnie, próbowałem auto wprowadzić w poślizg, nie ma szans, wyłączyłem systemy to kręci bączki aż miło :)
~Waldek
SUV Facelifting 2.0 TDI 150KM 110kW
TO NIE JEST AUTO TERENOWE. To jest auto zwykłe z podniesionym zawieszeniem. Na nierównościach skacze, można zgubić kręgosłup. Jeżeli szukasz miękkości np. aut francuskich to Audi jest twarde. Cóż twarde, ale za to twarde trzyma się dobrze drogi. Prędkości 150-170 km/h auto trzyma się pewnie. Jak masz dużo dziur - wybór będzie zły, jak masz w miarę normalny asfalt, będziesz zadowolony.
~Grzechu
SUV 2.0 40 TFSI 190KM 140kW
Quatro podobno załącza się w 0.2 sec, ale na mokro przy skręconych kołach niezłe najpierw zabuksuje zanim się załączy . Po za tym wydaje się ze jeździ dobrze , no może komfort zawieszenia gdzie każdy dołek czuć, dość mocno telepie samochodem na nierównościach .
~Bartłomiej
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
telepiące się tylne zawieszenie - hałasy jakby miało się coś urwac, opony 17 cali 215 dają trochę do życzenia na szybszych zakrętach, zalecam iść w 225 jeśli możesz. na plus czucie kierownicy, sprytny na parkingu, zawraca niemal w miejscu
~Pawel
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Auto zwarte i sprężyste . Ale jest twarde pomimo tego ze skok zawieszenia jest spory , a czuć w plecach każdy dołek i nierówność . To może na autostradzie jest ok, ale na dziury w mieście to jeździ się niezbyt przyjemnie
~mery
SUV 2.0 TFSI 211KM 155kW
Twardo, może nawet za twardo. Czuć zmianę struktury asfaltu :-). Ale są też pozytywy. W zakrętach trzyma się jak limuzyna. Nie skacze na poprzecznych nierównościach jak Q5. Zdecydowanie lepiej od Q5 I generacji
~Mariusz
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
jesli ktos liczy na komfort, jazdę jak na kanapie, to nie się zawiedzie. zawieszenie dość sztywne, czuc kazdy dołek . ale na autostradzie juz to nie przeszkadza ;-)
~Tomasz
SUV 2.0 45 TFSI 230KM 169kW
Zwyczajny. Quattro ale oprócz dziwnych dźwięków ( wycie , szumy) nie widzę plusów. Dość mocno telepie nim na nierównościach, ale może dlatego ze to mały pojazd
~Piotr
SUV 2.0 45 TFSI 230KM 169kW
Wersja quattro, stąd nie ma poślizgów, itd. Auto sztywne, nie buja na boki - dla mnie super. Wersja z audi drive select - można zmieniać charakterystykę.
Dziennik kosztów dla Audi Q3
8,3
~Alex
SUV 1.5 35 TFSI 150KM 110kW
Zawieszenie głośne , najzwyczajniej jadąc po dziurawym , nierównym asfalcie w środku słychać łomot ;-) po za tym potwierdzam , i mnie tez skrzypi ;-)
Audi Q3