Lista ocen Audi Q7 II (49) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MojeQ7
SUV 3.0 TDI 218KM 160kW
Często korzystam z tego serwisu podczas analizy różnych parametrów samochodów którymi jestem zainteresowany, więc postanowiłem umieścić swoje dane, tym bardziej, że jest to samochód, którego ocen jest bardzo mało. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zużyciem paliwa w tym samochodzie. Przejechałem już 12 tys. km od nowości. Spalanie średnie komunikowane przez komputer w chwili obecnej 7,8l/100km o samego początku. Jazda mieszana. Mało autostrad...
~sharan_Q7
SUV 3.0 TDI 218KM 160kW
Na razie wydatów oprócz zakupu i paliwa brak. Pakiet serwisowy do 60 tyś. w cenie auta. Jak na swoje gabaryty masę i pojemność, stały napęd 4x4, samochód bardzo ekonomiczny. Na trasie Kraków Poznań i z powrotem, bagaż i pięć osób jazda na autostradzie max 150 km/h średnio wyszło 7,3 l. Tyle samo na tej trasie palił mi sharan 1,9tdi, z takim samym obciążeniem i prędkością maksymalną. Na trasie lokalnej nie trzymając cały czas nogi w podłodze,...
~Marcin
SUV 3.0 TFSI 333KM 245kW
wysokie W ruchu pozamiejskim średnie spalanie w przedziale 9-14 l/100km.(spalanie 14/15 l/100km przy prędkościach znacznie przekraczających prędkość 140km/h W ruchu miejskim na krótkich odcinkach (dzieci do szkoły,korki) średnie spalanie niestety oscyluje w okolicach 20l/100km. Przy płynnej jeździe w mieście udaje się zejść do 11-12L/100km
~Pablo Hiro
SQ7 Facelifting 4.0 TFSI 507KM 373kW
Yyy, co? Nie rozumiem pytania :)))= Greta Thunberg spaliłaby jeszcze na parkingu. Ale mnie Greta Kreta nie obchodzi. To cudnie pali, jak trzeba to zapieprza, brzmi, ciągnie 3,5 tony to pali. A co ma nie palić? Pali. I taka powinna być motoryzacja, a nie 1,0 tri turbo giga full speed eco shit nie wiadomo co jeszcze.. 9,5/10
~Venn
Q7-e 3.0 60 TFSI e 462KM 340kW
Ocenę mogę ograniczyć do spalania, bo auto prawie nowe i na gwarancji. W mieście można jeździć tylko elektrycznie, ale na pustej baterii, średnie spalanie to ok. 11-12l. Na trasie przy spokojnej jeździe można zejść do 9-10l. Przy (bardzo) dynamicznej - 14-15l (jazda hybrydowa, na pustej baterii). Jak na 460KM - nie jest źle.
~j
SUV 3.0 TDI 218KM 160kW
Koszty tylko przeglądów i eksploatacji. W ASO audi wiadomo szału nie ma komplet klocków i tarcz z wymianą ok 8k. Jak ktoś chce w nieautoryzowanym serwisie to w tym segmencie dużo taniej nie będzie a afekt może być rożny więc się co wygłupiać. Bo to nie jest samochód który się serwisuje u Pana Zdziśka.
~K
SUV 3.0 45 TDI 231KM 170kW
Spalanie rewelacja. 20calowe opony zmiowe za 3400zł komplet nowych Pirelli. Serwis powiedzmy co 15 tys wymiana pierdół taki jak w każdym aucie. 1200zł pierwszy przegląd... drugi 1800zł... sorry... ale podobnie mam w Golfie 7. 5 lat gwarancji więc reszta mnie nie obchodzi.
~Ryszard
SUV 3.0 TDI 218KM 160kW
Próbowałem jeżdzić bardzo oszczędnie ale moje spalanie oscylowało się w granicach 8 litrów,lecz gdy troszkę przycisnę to średnia wzrasta do 10 litrów.Największe spalanie na trasie Gdańsk -Katowice którą pokonałem w 4 godziny i 10 minut wyszło 11.5 litrów .
~Piotrek
SUV Facelifting 3.0 50 TDI 286KM 210kW
Decydując się na auto z sektora premium liczyłem się z kosztami. Wiadomo koszty ubezpieczenia, czy komplet opon zimowych do tanich nie należą. Wymieniam olej co 10000 km więc to wszystko siłą rzeczy powoduje, że tanio nie jest.
~Dawid
SUV 3.0 TDI 218KM 160kW
Przy tej mocy i pojemności silnika spalanie bardzo przyjazne. Dużym jednak niemiłym zaskoczeniem jest porównywanie spalania z tym katalogowym. Moja jazda zazwyczaj jest dynamiczna. Na trasie preferuję prędkość 140-160 km/h.