Lista ocen Audi TT 8N Coupe (44) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~max
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
Auto poza kształtem, mocą (stosunek mocy do wagi auta) niczego sobą nie prezentuje. Po kilku dniach od zakupu starszy gosć - po 50tce na parkingu powiedział mi: \\\"takich aut się nie kupuje\\\". Na początku nie wiedziałem o co mu chodzi i myślałem że zazdrosci. Generalnie auto mam od 3 lat, ale same z nim problemy. Na 100aut sprzedawanych w Polsce moze 2-3 są w dobrym stanie. Łebki kupują, pojeżdzą męcząc samochód i po pół roku lub roku...
~baki126
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
Najpopularniejszy, jaki może być w TT-tce - 1.8 Turbo, wersja 180 KM bez quattro. Według licznika obecnie ma 193 tys. km. Nie sprawdzałem tego, ale sądząc po brzmieniu, kulturze pracy i wigorowi, jakim dysponuje (a także po stanie wizualnym auta) jestem skłonny uwierzyć w ten przebieg. Po zakupie od razu zmieniłem rozrząd z pompą wody. Motor ma bardzo fajne odejście w pełnym zakresie obrotów i rasowy (jak na 4-cylindrowca) pomruk. Nie bierze...
~aby
Coupe 1.8 T 225KM 165kW
Idealny samochodzik dla dwójki osób podrużujących po mieście jak i na wyjazd w trasę. Jeżeli chodzi o osiągi, w porównaniu do mojej poprzedniej TTQ180 bez porównania. Niesamowite przyspieszenia i nieporównowalne odczucia z jazdy tym autem, przy minimalnie różniącym się zużyciu paliwa-w porywach do nieco ponad 13 l, po mieście na ostrym depnięciu. Moja żona jest zachwycona tym samochodem, ciągle chce go prowadzić. Przy spokojnej jeździe schodzi...
~Lewy
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
Generalnie silnik jest bardzo ok. Jak kupilem to wydawal mi sie rakieta, ale apetyt rosnie w miare jedzenia. Szedł wyczuwalnie lepiej niz golf 4 gti (150 koni), ale zaraz zrobilo sie malo. Zrobilem Chipa na 200 koni i znowu wydawal sie rakieta, ale tylko na jakis czas, bo znowu zaczelo byc malo. Szukam juz czegos mocniejszego- ale ten silnik polecam. Sprawdzony i trwaly
~Leon
Coupe 1.8 T 225KM 165kW
Duza moc dzieki turbinie przy dosc malym silniku. Dzieki temu spalanie jest bardzo rozsadne tymbardziej jak sie jezdzi normalnie. Takze spala jak opel corsa a jezdzi jak porche boxter. Jak narazie, zadnych problemow poza wymiana sondy lambda, ale te podobno maja prawo sie psuc co 70 tys km. Pozatym to bardziej elektronika ukladu wydechowego niz sam silnik.
~KWW
Coupe 3.2 V6 250KM 184kW
Wolnossący silnik 3.2 V6 jak na swoje specyfikacje jest naprawdę świetny. Wydaje dźwięki takie jakie są w V8 BTURBO. sam samochód jest szybki. Ale spalanie jest wysokie do 12l na 100km. Ale jeżeli szukasz auta pon. 5 s do setki to nie licz na niskie spalanie. Jeżeli chcesz niskie spalanie to kup sobia fiata 500, VW UP!, Reno clio itp.
~Kacper
Coupe 1.8 T 225KM 165kW
1.8t dla mnie jest jakby benzynową wersją 1.9tdi. Dosłownie bez nawet małego problemu przez ponad rok użytkowania codziennego i dynamicznego. A do tego dający dużą radochę z jazdy. Szybko się zrywa, ale coś za coś trochę też pali. W moim przypadku średnie spalanie na poziomie około 12-13 litrów.
~Carlos
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
Genialna jednostka, ostatnia tak dobra przed erą FSI/TFSI. Byl to już mój kolejny VAG z 1.8t. Znany problem ktory moge potwierdzic - nie trwałe cewki zapłonowe . Warto wozić jedną na zapas, bo wymiana trwa minuty a brak pracy jednego cylindra niestety wycofuje nas z dalszej jazdy.
~carling1232
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
Silnik od wielu lat sprawuje mi się bez zarzutu. Silnik wydaje piękny dźwięk i pracuje bardzo dobrze. Jedynie co przy nim robiłem to rozrząd (przy 120 tyś.), wymiany olejów i świec. Więc czynności totalnie eksploatacyjne.

Usterki Audi TT 8N

Audi TT 8N – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mirek50
Coupe 1.8 T 180KM 132kW
jak dla mnie rewelacja, 2002 rok a moc prawie jak w nowych autach, jak komuś mało silnik bez problemu się \"czipuje\". Można samym sterowaniem osiągnąć ponoć ok 220 koni, bezpiecznie ok 200 tylko po co. na rajdach nie będę jeździł.
Audi TT 8N Coupe