Lista ocen BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 (110) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jayzet@gmail.com
Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW
Skrzynia... heh, to nigdy nie był \"konik\" marki z Monachium. Zawsze coś \"haczyło\" czy to w e46 czy e34... od kiedy pamiętam wyczyny moich kumpli ;) Ale co z tego, że np. czasami 1-szy bieg nie chce wejść. laski twierdzą że ciężko chodzi. Ale to chyba lepsze niż mielenie jak w maśle mające miejsce czy to w Vectrze czy japończykach. Tam mam wrażenie, że nie ma po co wciskać sprzęgła bo bieg i tak wejdzie... a zaraz usłyszę \"ćpunk\" i już...
~mekanik
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Skrzynia biegów działa pewnie i precyzyjnie, czuć kiedy i jaki bieg został wrzucony. Przy większym przebiegu czasami ciężej wrzucić 1 bieg, podobno pomaga wymiana oleju + ewentualny dodatek np. MOS2. Ja nie stosowałem, nie było takiej potrzeby. Przy zakupie auta warto zwrócić uwagę na to jaka wersja skrzyni biegów została zastosowana (od 2006r. montowano 6 biegowe zamiast 5). Zdecydowanie warto dopłacić do nowszego egzemplarza z dodatkowym...
~eRni
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Przekładnia manualna o charakterystycznej pracy dla tej marki. Nieco twardo i metalicznie, ale bardzo precyzyjnie. Osoby niedoświadczone mogą preferować mniej responsywne rozwiązania, ale wielu kierowców ta skrzynia zadowoli. Zestopniowanie przekładni jest prawidłowe. Jedynka mogłaby być minimalnie dłuższa, natomiast szóstka pozwala zaoszczędzić nieco paliwa w trasie. Wsteczny wchodzi twardo, typowo dla BMW-nie należy się tego obawiać.
~tiruriru
Hatchback 5d E87 2.0 120d 177KM 130kW
Skrzynia w automacie. Działa bez zarzutów, na początku trochę wolno się zbiera, ale fajny jest ten system kick-down (opór na końcu pedała, który po przekroczeniu zbija bieg na niższy i zaczyna się szaleństwo ;-) ). Dobry jest też tryb sportowy DS, szczególnie do wyprzedzania albo na miasto. Manuala prawie w ogóle nie używam, bo bez sprzęgła to dla mnie nie manual ;)
~szym4
Hatchback 5d E87 2.0 116d 115KM 85kW
Jazda 50km/h tym samochodem to dylemat czy jechać trójką czy czwórką. Zazwyczaj jeżdzę na trójce chociaż obroty (1600-1700) przy delikatnym zwiększeniu prędkości zmuszają do wrzucenia czwórki. Przy 140 km/h delikatnie powyżej 2000 obrotów Przy 190 km/h jakieś 3800, a dalej jeszcze pociągnie :)
~Max81
Hatchback 5d E87 2.0 120d 163KM 120kW
Skrzynia automat 6 biegowy. Niestety widać różnicę w spalaniu i przyspieszeniu. Automat jest \"inteligentny\" i szybko redukuje ale przy starcie czy wyprzedzaniu ma \"zawiechę\" na ułamek sekundy jednak kop jakiego daje niweluje spalony start.W trybie \"sport\" daje kopa bez chwili zawachania.
~jaKubson
Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW
Bardzo dobra 6 biegowa skrzynia manualna - nie jeździłem automatem ale słyszałem pozytywne opinie - na pewno ciekawa opcja szczególnie do miasta. Przy 200 tk odezwało się koło 2 masowe - ale kompletna wymiana ze sprzęgłem to koszt ok 2 tys. porównywalnie do grupy VW albo Forda
~housebee
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Taką skrzynię polecam każdemu. Biegi wchodzą dość ciężko, ale bardzo precyzyjnie. Poezja w porównaniu z Renault Fluence, gdzie lewarek sprawia wrażenie wyuzdanego joysticka. Polecam wersję z 6 biegową skrzynią. Fajna sprawa wrzucić sobie 6 bieg, obroty zmniejszają się o pół tysiąca.
~moltobene@op.pl
Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW
Biegi wchodzą precyzyjnie i pewnie, z lekkim, akceptowalnym oporem. Skrzynia jest dobrze zestopniowana. Uwaga! Kilka razy zdarzyło mi się przypadkowo wrzucić bieg wsteczny zamiast jedynki i to podczas ruszania spod świateł (kierujący w pojazdach z mną nie kryli zdumienia:) )
~Michał
Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW
Manualna wersja jest całkiem precyzyjna, krótkie skoki lewarka (niższego M pakietowego). Jedynie specyficzny sposób włączania biegu wstecznego wymaga użycia trochę siły. Jedyny mały minus za drgania lewarka podczas pracy silnika na tzw. luzie.
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87