Lista ocen BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 (82) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Absolutnie odradzam. za te pieniądze można nabyć inne auto, o podobnej klasie. posiadanie tego auta nie daje żadnych konkretnych przywilejów, przewagi etc. auto dobrze się prowadzi, niestety zakres jego usterkowości jest na tyle znaczny, że aż niedopuszczalny. naturalnie w serwisie twierdzą ze to pech, taki model, ale nic poza tym.gdyby się nie psuł, faktycznie wart polecenia, ale auto nie może się psuć, tak młode, z taką renomą. poza tym BMW...
~mekanik
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Jeśli radość z jazdy i prowadzenie jest dla nas na pierwszym miejscu to zdecydowanie najlepszy wybór. Nie ma innego auta w tej cenie z takim prowadzeniem (poza e90, bliźniacza konstrukcja z nieco wyższą masą). Sprawa ma się jednak inaczej gdy cenimy sobie komfort, wygodę i praktyczność. Zdecydowanie lepiej będzie poszukać innego auta w takim przypadku. Warto się przejechać, obejrzeć na żywo to auto i podjąć decyzję czy jest dla nas...
~PLama
Hatchback 5d E87 2.0 118i 129KM 95kW
Auto za 20 tysięcy które prowadzi się naprawdę przyjemnie, z charakterystycznym dla BMW oporem na kierownicy, bez luzów, skrzypienia, skrzynia biegów również zmienia biegi z przyjemnym, lekkim oporem. Jeśli komuś odpowiada spalanie po mieście na poziomie 8-8,5L to warto za te pieniądze. Oczywiście opis dotyczy egzemplarza sprawdzonego - znałem auto od początku. Jeśli ktoś chce kupić od handlarza z przebiegiem "150 000" niech się...
~moltobene@op.pl
Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW
Katalogowo 168 tys zł za luksusowo wyposażone auto kompaktowe z ekonomicznym i dynamicznym silnikiem diesla. Dużo? Raczej tak. Ale zawsze można kupić wersję pozbawioną udogodnień (bo BMW niewiele zaoferuje nam w standardzie) za niespełna 100 tys zł. Ale czy to będzie nadal auto segmentu premium? W mojej ocenie już nie. Wybór z pewnością będzie podyktowany zasobnością portfela i oczekiwaniami jakie mamy w stosunku do pojazdu.
~eRni
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Jako auto nowe, w mojej ocenie, było zbyt drogie. Rynek zweryfikował ceny pojazdów używanych i za niewielką kwotę można mieć auto, które dobrze się prowadzi, fajnie wygląda oraz technologicznie jest ciekawsze od wielu konkurentów. Producent nie ustrzegł się jednak wpadek i zaniedbań, a szkoda-gdyby je wyeliminować, dałbym tu 5 gwiazdek, nawet w przypadku sporo wyższej ceny.
~Macko40
Hatchback 5d E87 2.0 120d 163KM 120kW
Wysoka cena, ale w parze idzie wyższa jakość. Brat wyszydzał mój wybór, że niby przeplacilem za znaczek bmw.. Jednak po tylu latach i takim przebiegu wszystko jest dobrze spasowane, jazda jest bardzo przyjemna.. A u niego w o polowe mlodszym samochodzie z wyższego segmentu, ale za to marki nie premium.. Fotel kierowcy trzeszczy jak ogrodowe krzesło wiklinowe :)
~Kris
Hatchback 5d E87 2.0 120d 163KM 120kW
Nie jest to tani samochod, cene bardzo podwyzszaja opcje (niektore z nich -jak radio CD czy klimatyzacja-dosc podstawowe). Uwazam jednak ze roznica w jakosci, wrazeniu z jazdy etc usprawidliwia roznice w cenie miedzy BMW 120d a tanszymi kompaktami. Fakt, z ta cene mozna kupic wiekszy samochod- ale mi takowy byl zupelnie niepotrzebny (problemy z parkowaniem w miescie etc).
~Marcin
Hatchback 5d E87 1.6 116i 122KM 90kW
Z uwagi że auto jest małe łatwo trafić na zadbany egzemplarz o małym przebiegu, a wtedy nic się nie psuje i nie jest zużyte, mogę robić przebiegi po 50 tys rocznie bez obaw że auto stanie na drodze. Tak jak pisałem kiedyś za 100 tysięcy bym nie kupił auta które ma ręczną klimę i nie ma ksenonów ani nawet koła dojazdowego. Ale używane za połowę to ok.
~KvM
Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW
Dzięki niskiej utracie wartości, ekstremalnie niskim cenom przeglądów w ASO oraz bardzo niskiemu spalaniu uważam zakup tego auta za najbardziej opłacalny z dotychczasowych. Oczywiście teza ta pozostanie prawdziwa pod warunkiem uniknięcia poważnej (drogiej) awarii po okresie gwarancyjnym. Statystyki są jednak pod tym względem bardzo korzystne.
~Radek
Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW
Stosunek jakości do ceny uważam za doskonałą. Oczywiście, BMW będzie nieco droższe od Golfów czy Focusów, ale prowadzenie i wykonanie warte jest dołożenia tych paru % więcej do kwoty zakupu samochodu. Tym bardziej, że kompakty klasy premium jakim jest Jedynak zazwyczaj są mniej zajechane niż Golfy czy Focusy.
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87