Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

star-dust, 17 lat temu
Silnik 1.6 116i 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 1.6 116i 115KM 85kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Inne : bardzo miła obsługa w salonie; pierwotnie przymierzałem się do audi ale nie lubię łaski i chamstwa-a tak mnie potraktowano w salonie audi; ale teraz nie żałuję wyboru bo cały czas mam wrażenie że audi jest wciąż bliżej klasy VW aniżeli BMW-nie piszę o mercedesie bo to mit
Karoseria : lakiery wodne nie są najlepszej jakości
Układ elektryczny : zbyt wrażliwe czujniki alarmu
Inne : sporadyczne problemy z zamkiem bagażnika
miałem przyjemność jeżdzić wieloma samochodami i tu czuję się najlepiej, ale jak zawsze może być jeszcze lepiej; aczkolwiek jest usatysfakcjonowany iż jestem posiadaczem takiego samochodu
co do kultury pracy nie ma się co przyczepić , natomiast mocy przydałoby się więcej, podobnie jak i Nm
4 tylko i wyłącznie dlatego iż ma pięć biegów i dość specyficzny sposób włączania wstecznego
doskonała i szybka reakcja na nawet najmniejszy ruch kierownicy; zdestabilizować go mogą tylko dwie rzeczy: 1-koleiny 2-całkowity brak wyobraźni kierowcy
jak dla mnie super; cofanie wspomaga dodatkowo radar ;)
jak w każdym BMW-kierowca najważniejszy i bez zbędnego przepychu
jak na razie daje radę, choć przydałoby się ogrzewania przedniej szyby
na pewno nie jest to samochód rodzinny; w 4 pojedziesz, ale im mniej tym lepiej; w końcu każdy pasażer to tylko balast ;))
pracę silnika słychać dopiero powyżej 130km/h ale nie żeby to przeszkadzało; natomiast dosyć głośno wybiera poprzeczne nierówności
średnie spalanie w ok.9l/100km; przeglądy w pakiecie, a napraw póki co-odpukać- nie miałem
cena promocyjna jaką oferuje dealer powinna być ceną normalną, a wówczas sprzedaż na pewno by wzrosła
jak na razie zbyt młody aby się psuł i mam nadzieję iż się to nie zmieni mimo upływu czasu
j./w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 116i 115KM 85kW [l/100km]