Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

jayzet@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 118d 122KM 90kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Inne : to że z pozoru damskie autko może być dobrym miejskim \"ścigantem\" i mimo notorycznego ciśnięcia dzień w dzień absolutnie NIC nie nawaliło.
No comments. Wszystko powyżej. Marzę o 123d i chipie do 245KM, wtedy ciężko będzie uwierzyć, że dieslem można wyprzedzić wszystkie GTi...
Moje komentarze będą wyczerpujące. Przyłożę się bo... uwielbiam to autko ;) Silniki diesla w BMW są bezkonkurencyjne w testach. Najmniej palą, najlepiej przyspieszają, nie psują się. To aż dziwne a ja wcale jestem aż takim zaślepionym miłośnikiem marki by wychwalać pod niebiosa... ale w 1-series wszystko to znajduje potwierdzenie. Benzynowce też kozackie. Np. silnik z 135i tworzy z tego autka najszybszego kompakta lat 2007-2009. Szkoda, że nikt tego nie zauważa, za to jak wychodzi ospoilerowany jak Cepelia Focus RS, to wszyscy aż piszczą z zachwytu i Hubert z Milionerów go kupuje... A taka \"jedynka\" zjada go na światłach bo ma 5 do setki a nie 6, hahaha!!!
Skrzynia... heh, to nigdy nie był \"konik\" marki z Monachium. Zawsze coś \"haczyło\" czy to w e46 czy e34... od kiedy pamiętam wyczyny moich kumpli ;) Ale co z tego, że np. czasami 1-szy bieg nie chce wejść. laski twierdzą że ciężko chodzi. Ale to chyba lepsze niż mielenie jak w maśle mające miejsce czy to w Vectrze czy japończykach. Tam mam wrażenie, że nie ma po co wciskać sprzęgła bo bieg i tak wejdzie... a zaraz usłyszę \"ćpunk\" i już nigdzie nie pojadę. Chyba że na lawecie do ASO Toyota ;)
Po co tu się rozpisywać. W KAŻDYM teście mówią, że 1-series nie ma w klasie konkurencji. Mam co prawda taką koleżaneczkę \"pizdeczkę\" która nie jeździ swoją 116i w zimę bo jej tył zarzucało w zakrętach, hahaha!!! (na szczęście w Avensisie taty już nie ma taaaaakich problemów)
Jak to w kompaktach, do tyłu widać średnio. Ale po to są czujniki parkowania ;) Do przodu, gdy fotel obniżony jest to też nie jest jak w Vel Satisie. Ale przecież to BMW, jak chcesz dobrzej widoczności to usiądź koło kierowcy Autosana ;)
To BMW królowało zawsze. Wszystko pod ręką. Pozycja kierowcy 101% Pokrętła się nie psują. Z \"ręczny\" można swobodnie pociągnąć ;) Nic dodać nic ująć.
Czy to takie ważne? Przecież w aucie klasy Premium musi to działać tip-top. I tu tak działa. W obecne -20C mrozu nagrzewa się w 3 minuty. Szyberdach poprawia cyrkulację. Zauważcie że w wielu markach w ogóle nie możliwośći zamówienia go.
Przód kozak. Tył? Czepiają się, że mało miejsca... a ktoś tam 2 teściowe naraz wozi??? Na dwie szczupłe lalunie miejsca jest dość.
Perfect. W lepszych wersjach benzynowych w środku jak w klasie S, tak cicho.
Najmniejsze spalanie w klasie. Jak cisnę diesla na maxa, rozpędzam się po mieście do 160 km./h ze świateł i stoję w korkach... nie przekroczyło 9 litrów/100 k. zimą !!!
Jak kogoś nie stać, to niech kupi Octavię. A tak poważnie... 2 letnie z wyprzedaży w BMW są w cenie słabych Aurisów. A na Allegro za 62 000 można znaleźć z 5 (!!!) nowych 116i, tych wygranych w loterii Orange. To przecież taniej niż Ki-janka.
CD nie bangla :( Ale mam aux-in i m3 zawsze słuchałem ;)
zwariowaliście? ktoś widział 1-series na lawecie? (chyba ew. po wypadku na katowickiej)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 122KM 90kW [l/100km]

6,8