Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Daniel, 8 lat temu
Silnik 2.0 118d 122KM 90kW
Rok produkcji 2006
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Na razie ciężko mi powiedzieć o całokształcie bo mam Jedynkę dopiero miesiąc. Ogólnie pozytywnie zaskakuje na każdym km drogi.
Cichy i ekonomiczny w porównaniu z Asterką 2.0 DTI przy 160km na autostradzie spala około 6l, Asterka przy 130-140 6,5l. Jeśli przy dieslu można mówić o kulturze pracy to ładnie wchodzi na obroty bez mocno odczuwalnej turbodziury. Co do dynamiki "szału nie ma" ale to tylko 122KM.
Płynna i precyzyjna, przełożenia dobrze dobrane do charakterystyki silnika. Nie odczuwam szarpnięć zarówno przy przyspieszaniu jak i redukowaniu. W Opelku różnie to było, stylu jazdy nie zmieniłem więc to raczej zasługa inżynierów z BMW.
Tylny napęd :) To moje pierwsze autko z napędem na tył i jak na razie same plusy. Dociążenie auta przy przyspieszaniu równa się lepsza trakcja, bardzo mały promień zawracania. Jak wyłączymy DTC i jest ślisko trzeba się pilnować :)
Do przodu i na boki jest ok choć siedzi się nisko. Do tyłu słabiej ale to nie jest autobus więc parkować się da. Za to do tyłu w nocy przy poliftowych lampach TRAGEDIA! Poprzedni właściciel zamienił bo się trafiły ale tu Opelek wygrywa było jak w dzień.
Wszystko na swoim miejscu, tyle lat doświadczenia daje wymierne korzyści. Wszystko widoczne i dostępne.
Jest kilka ciekawych rozwiązań mi bardzo pasuje.
Mam kubełkowe pompowane fotele kierowca i pasażer z przodu mają raj tylna kanapa słabo nawet ciężko się wsiada do tyłu. Fotel ma tyle regulacji, że każdy znajdzie swoje miejsce.
Wydaje mi się, że jak na najmniejsze BMW to jest super.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 122KM 90kW [l/100km]

5,6