Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

asssraaa, 10 lat temu
Silnik 2.0 118d 122KM 90kW
Rok produkcji 2004
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 122KM 90kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Zawsze byłem wrogiem diesli, aż do momentu zakupu jedynki. Mimo, że tylko 122 konie to super sobie motorek daje rade. Mam w planach zrobić chipa także wtedy to dopiero bedzie szatan :)
Samochód genialny pod każdym względem. Doskonałe prowadzenie, fantastyczny silnik, nietuzinkowy wygląd to do tego samochód całkowicie bezawaryjny.
Silnik swoim dźwiękiem nie przypomina diesla - brak charakterystycznego klekotu. Elastyczność niesamowita, zwłaszcza podczas jazdy po autostradzie.
Skrzynia biegów niesamowicie precyzyjna. Biegi wchodzą z oporem, ale idzie się do tego przyzwyczaić.
Samochód skręca i trzyma się drogi jak szalony. Mimo napędu na tył na suchym asfalcie ciężko spowodować uślizg tyłu. Pokonywanie zakrętów sprawia niesamowitą frajdę.
Masywne słupki boczne, mała tylna szyba ograniczają widoczność, ale idzie sie przyzwyczaić. Po pewnym czasie ani trochę to nie przeszkadza.
Wszystko pod ręką. Bardzo intuicyjna obsługa wszelkiego rodzaju bajerów. Siedzenia wygodne, nawet bardzo wygodne.
Kilka minut zimą i jest upał, kilka minut latem i jest jak w lodówce - lepiej być nie może. Bardzo fajnie działająca funkcja \"auto\" przy climatronicu.
Jako kierowca nie mam powodów do narzekania. Z przodu samochodu miejsca pod dostatkiem, czasami mam wrażenie, że jadę większym samochodem. Co do miejsca z tyłu to wcale nie jest go tak mało, lecz dosyć ciężko się tam wsiada ze względu na małe tylne drzwi.
Szumy pojawiają się po przekroczeniu 180km/h. Przy niższych prędkościach błoga cisza.
Zużycie paliwa jak na diesla dosyć wysokie, ale tragedii nie ma. Części jak to z BMW bywa bardzo drogie. Co do kosztów serwisowania to są one podobne do innych marek.
Samochód drogi w zakupie, ale potrafi się odwdzięczyć bezawaryjnością i potrafi dać niesamowitą przyjemność z jazdy.
Pod tym względem jest bardzo dobrze. Jedyne co wymieniłem to znaczki na masce i klapie, bo się złuszczyły od myjek ciśnieniowych. W porówaniu do moich poprzednich samochodów to nic się nie urywa, nic się nie trzęsie.
Nie odnotowałem żadnej poważnej usterki. Miałem problemy z stukającym kołem dwumasowym, ale wymieniłem i jest wszystko ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 122KM 90kW [l/100km]

6,4