Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

Tomek, 14 lat temu
Silnik 2.0 118d 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : On ma swój styl, styl przed duże S.
Mh. Może to wyda sie dziwne, ale to prawda. Śmiałem sie z ojca po cichu, kiedy ekscytował sie swoim autem. Smiałem sie z koloegów, którzy mówili, ze jak raz wsiądziesz do tego auta to juz na całe życie. Wstydze sie tego, bo muszę wyznać, że kiedy myśle o tym samochodzie to cytuję słowa Jeremiego Clarksona opisującego wrażenia z jazdy szwedzkim Kqennikse (jakos tak sie pisze): \" oh my God, it\'s ride, it\'s fucking RIDE
Jedzie, jedzie, jedzie. Kiedy tylko nauczysz się tego silnika uśmiech nie znika Ci z buzi. On poprostu jedzie......
Pewna, krótkie skoki
Wszystkiego mieć nie można. Twardy i czasem na dzirach słcychać zbyt głośno, jednak na dobrej nawierzchni trzyma się jak przyklejony.
Mimo, iż to małe auto to widoczność bardzo dobra. Lustreka wsteczne ładnie patrzą do tyłu. No i jeśli jeszcze masz czujniki parkowania to już wogóle bezstresowo.
Mój Tata miał \"5\" z 1991 roku. To co jest piekne w tej marce to to, że najlepsze jej atuty kopiuje w kolejnych generacjach samochodów. Tak też jest i teraz. Gdy pierwszy raz wsiadłem do \"1\" to poczułem tamten klimat. Wszystko porzadnie poukładane i pod ręka. Każda rzecz ma tutaj jakiś logiczny porządek. SZCZEGÓŁ - miejsc gdzie wpinasz pas bezpieczeństwa na przednim siedzeniu (niewiem jak sie to fachowo nazywa:) jest od spodu, w miejscu gdzie styka sie z panelem, podklejone miękkim filcem. Taki głupi szczegół, ale dzieki temu nie porysujesz panelu centrlanego.
Wporządku.
Przednie siedzienia bardzo fajne, z tyłu, mh, to nie jest rodzinna lizmuzyna, ale kto by chciał w \"1\" wozić cała rodzine.
Bardzo przyzwoicie.
Jako posiadacz francuskich i japońskich samochodów serwisowanych w ASO stwierdzam, ze BMW jest naprawde rozsądnym wyborem. Fakt, ze jest drogie w zakupie porównując do innych marek za te pieniądze mógłbym mieć Avensis, Passata czy cus w tej klasie. Nawet poczatkowo moje kroki kierowałem w kierunku tychże modeli, ale potem zupełnie przypadkiem trafiłem do salonu BMW i tam namówiono mnie na jazdę próbną \"1\". Od tego czasu wiele rzeczy już nie jest takich jak kiedyś :).
Nie jest to Biedronka, ale .............
Jak na razie idelanie. Obserwuję jednak bacznie, bo jestem pednatem pod tym względem. Wszystko musi byc cicho i na miejscu.
Bez uwag.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 143KM 105kW [l/100km]