Ocena kierowcy - BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87

michalek140@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 118d 143KM 105kW
Rok produkcji 2007
BMW Seria 1 E81/E87 Hatchback 5d E87 2.0 118d 143KM 105kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i oszczędność
Auto świetne. W mojej ocenie w klasie kompakt najlepsze.Audi a3 wewnątrz mnie się nie podoba w ogóle, poza tym nie przepadam za 1.9 a 2.0 awaryjne, A klasa Mercedesa- porażka.Może golf, ale ich mnóstwo na ulicach.Samochód dla kobiety lub młodego człowieka ze sportowym zacięciem,( np ja - 22 lata) tylny napęd,a przede wszystkim dla osób,którzy lubią się wyróżniać.
Dałbym 4 ale skłoniłem się na 5, dlatego że zaryzykowałem z chipowaniem i zrobiłem sobie 184 km i jest świetnie.Lubię sobie przycisnąć pedał gazu, do normalnej jazdy spokojnie wystarczy podstawa 143km. Na początku irytowało mnie, że nie ma takiego kopa w jednym momencie, moment ma rozłożony równomiernie,ale później człowiek się przyzwyczaja i tylko czerpie radość z jazdy.
Miałem trzy BMW i wydaje mnie się że wszystkim bawarkom przy manualu doskwiera problem przy wrzucaniu jedynki.Czasami bardzo ciężko się wbija, muszę puścić i wcisnąć sprzęgło by weszło bez problemu.Oprócz tego mankamentu biegi wbijają się doskonale.
Tutaj wahałem się miedzy 3 a 4 ale niestety na naszych dziurawych drogach jest ciężko.Twarde zawieszenie plus opony typu run flat - można wypluć kręgosłup. Natomiast na nowej, płaskiej nawierzchni jedzie się jak po sznurku.Trzymanie na zakrętach świetne ( tu plus na rozkład masy 50 na 50 ).Świetna zabawa w zimę na parkingach sklepowych przy wyłączonym DSC - zasługa tylnego napędu.Przy włączonym DSC bardzo, ale to bardzo ciężko( w sumie mnie się nie udało) spowodować żeby auto zrobiło bączka.
Nie narzekam. Dla mnie wystarczająco, nie mam czujników z tyłu ale samochód w zasadzie kończy się na tylnej szybie, tak więc ok.Lusterka mogłyby być większe ale w sumie nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o widoczność.
Wszystko na swoim miejscu, niestety plastiki już dają o sobie znać.Samochód sprowadziłem z Francji,miał przejechane 38 tys, nic nie skrzypiało, nic nie stukało. Minął rok, mam 65 tys i jest średnio, a w zasadzie słabo.Po 30 tys skrzypią plastiki przy radio( np gdy opieram kolano), skrzypią drzwiczki od schowka - to doprowadza mnie do szewskiej pasji. Muszę walnąć dość mocno by na trochę przestało.Miałem e39, e 46 robiłem podobne km w podobnym czasie i nic podobnego się nie działo.
Wszystko super. Szyby odparowują momentalnie, klima schładza prawie od razu, tak samo z ogrzewaniem.
Tu daję 5 dlatego że nie interesowało mnie zupełnie to, że miejsca z tyłu jest naprawdę mało (choć znajomi jakoś mocno nie narzekają)i to, że bagażnik też jest bardzo skromny.Jeżdżę głównie w dwie osoby, a dla takiej ilości ludzi samochód idealny, choć raz, bagażnik okazał się niewystarczający,kiedy dziewczyna wzięła większą walizkę.Wiadomo, wakacje więc ciuchy na każdy dzień muszą być inne :-)
Tutaj trudno mi cokolwiek napisać, bo u mnie radio gra zawsze, a prawie zawsze dość głośno.Czyli jak łatwo się domyślić wycisza mi bardzo skutecznie odgłosy dochodzące z zewnątrz i wewnątrz ( skrzypiące plastiki).
Średnie zużycie paliwa mam na poziomie 7,2 l/100 km, przy czym moją jazdę spokojnie można nazwać dynamiczną.To spalanie to głównie miasto. Na trasie koło 6 litrów, choć udało mi się zejść do 3,8 l, przy prędkościach do 100km/h.Wszystkie dane wg komputera.Jak na 2 l i 184 km i emocjach jakie auto dostarcza spalanie jest więcej niż doskonałe.Osiągi bardzo podobne do 330d e 46, a spalanie 3 litry mniejsze. Co do przeglądów - nie robiłem przy samochodzie nic prócz wymiany oleju, 5,5 l - 400zł.Nic więcej nie robiłem.Dlaczego?Pan majster powiedział mi, że mam czekać na informacje z komputera, podobno informuje jeśli trzeba cokolwiek wymienić.
Dla każdej osoby wysokość ceny za samochód to kwestia indywidualna.BMW musi trochę kosztować.Myślę że jak już ktoś zdecyduje się wydać trochę więcej na Bmw, to nie będzie żałował.To jest moja trzecia beemka i myślę że będę już wierny marce.
Oprócz tego nieszczęsnego schowka nic się nie dzieje.Leciutko zużywa mi się drążek zmiany biegów, cóż - jazda głównie po mieście, częsta zmiana biegów robi swoje.
Żadnych poważnych usterek nie zanotowano :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 118d 143KM 105kW [l/100km]

5,7