Ocena kierowcy - BMW Seria 2 G42-U06 M Gran Coupe

Damian, 2 lata temu
Silnik 2.0 235i 306KM 225kW
Rok produkcji 2020
BMW Seria 2 G42-U06 M Gran Coupe 2.0 235i 306KM 225kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód jest bardzo uniwersalny, zaskakuje także niewielkimi kosztami utrzymania, jest wybitnie oszczędny, rodzinny. Niewątpliwie auto godne uwagi, jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na kontrowersyjną karoserię oraz przełkniesz kąśliwe uwagi nawiązujące do karoserii, warto rozważyć zakup BMW 2GC w wersji M. Dla mnie to samochód o ogromnej ilości zalet, potężnej wszechstronności, wymiarze rodzinnym, pomimo że to sedan, swobodnie można przewozić większe ładunki.
Świetny, zdumiewająco uniwersalny pojazd. Zawieszenie typu "M" (w tym aucie) nie jest zbyt twarde, rewelacyjnie tłumi nierówności, w codziennej jeździe bardzo komfortowy. Nadwozie jest kontrowersyjne, specyficzne, z pewnością wielu nie przypadnie do gustu - przyznam w szczerości, że mnie także bardziej podoba się sylwetka CLA, lecz 2 Gran Coupe uwiodło mnie lepszym prowadzeniem, wszechstronnością, komfortem oraz niewielkim zapotrzebowaniem na benzynę.
Sprawdza się znakomicie, elastyczny, dynamiczny, nie mam jednak wrażenia że prowadzę rasową "M-kę". 2 Gran Coupe bardziej przypomina klasyczną osobówkę, próżno też wyczekiwać charakterystycznych dla "M-ek" strzałów z wydechu. Właściwie jedyne strzały które się pojawiają w moim pojeździe, występują natychmiast po zatankowaniu benzyną 98. Występują tuż po uruchomieniu, są jednak chwilowe, krótkotrwałe, podczas jazdy niestety ich nie uświadczymy.
Bez uwag, nie brakuje jej inteligencji, umiejętności "przewidywania", konweniuje z silnikiem.
W moim odczuciu nie jest to rasowe, twarde zawieszenie zestrojone pod kątem toru, a postawiono raczej na uniwersalne użytkowanie i komfortowe codzienne pokonywanie tras. Jestem bardzo zadowolony.
Delikatnie mówiąc specyficzna, szczególnie tył podoba mi się umiarkowanie. Fabryczne kute felgi "M" także w moim odczuciu średnio pasują - w proporcji do karoserii wydają się zbyt małe.
Bez uwag, lusterka wystarczające + kamera.
Wszystko czego potrzebuje w codziennym użytkowaniu jest w zasięgu dłoni. Mam natomiast problem z wirtualnym kokpitem, zwłaszcza na początku trudno było się przyzwyczaić do wirtualnego licznika. W CLA mam wrażenie, że panuje większy ład, łatwiej było mi się odnaleźć.
Działa poprawnie, klimatyzacja i ogrzewanie bardzo wydajne, efektywne.
Wystarczająca, nie brakuje też miejsca z tyłu nad głową dla osób dorosłych. W moim pojeździe są fabryczne kubełkowe fotele "M". Subiektywnie są wyjątkowo ciasne, doskonale trzymają przy sportowej jeździe, lecz w dalekich podróżach, podczas cruisingu bywają uciążliwe. Kubełki te mają charakterystyczny otwór na wysokości szyi, podczas jazdy jest niewyczuwalny, lecz gdy chcesz rozłożyć fotel, aby np. się zdrzemnąć, głowa wpada we wspomniany otwór, bywa niekomfortowo. Na pochwałę zasługuje przestronny bagażnik. szczególnie podwójna podłoga - przy jej złożeniu przestrzeń jest tak duża, że umożliwia swobodne przewożenie wózka oraz pozostałych bagaży na tygodniowe rodzinne wakacje.
Na poziomie klasy średniej, nie jest to najcichszy pojazd którym jechałem, szyby bez ramek robią swoje - w kabinie słyszalne są szumy przy prędkościach +90km/h
Rewelacja, w mieście w trybie eco spalanie na poziomie 8,3 l, na trasie 7,2l. Dla mnie to świetny wynik, nie spodziewałem się takich oszczędności przy "M".
Moim zdaniem świetne proporcje.
Brak usterek
Brak usterek