Lista ocen BMW Seria 3 E30 Coupe 320 i 129KM 95kW 1985-1991 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tommi
Coupe 320 i 129KM 95kW
Kultura pracy sześciocylindorowych jednostek BMW jest po prostu wzorcowa. dźwięk tego silnika na każdych w zasadzie obrotach to poezja. Elastyczność jest całkiem zadawalająca, tylko niekiedy z dużym obciążeniem brakuje nieco momentu obrotowego... ale poza tym jest ok. Na gazie silnik jest może nawet nieco bardziej elastyczny, odrobinkę.
~doogi
Coupe 320 i 129KM 95kW
Samochód naprawde wart polecenia, miałem taki samochód BMW E30 85r byłem z muszony sprzedac ze wzgledu straty pracy, po tym kupiłem clio z 93, wywnioskowałem ze bmw wyprzedza jakosciowo conajmniej o 4 lata do przodu, teraz sie przekonałem i musze zmienic spwrotem kocham te auto e-30 wymiata wrecz wypass i ten tylny napęd zimą :)
~madmax (xj220@gazeta.pl)
Coupe 320 i 129KM 95kW
Co prawda osiągi pozostawiają nieco (naprawdę niewiele) do życzenia jak na tę moc, ale kultura pracy, dźwięk i łatwość wkręcania się na obroty zasługują na najwyższą ocenę. Silnik wysokoobrotowy - żeby naprawdę ostro jechać, trzeba kręcić powyżej 4 tys. obrotów.
~smakosz89-89@o2.pl
Coupe 320 i 129KM 95kW
Silniczek jak każdy 6-cio cylindrowiec łądnie gra ... lecz troche brakuje tych koników. Może 2,5 Vanos 190km ?? ehhh to tylko jak narazie marzenia ... brak funduszy na jaką kolwiek modernizacje ... ale ogólnie silniczek OK!!
~Mike
Coupe 320 i 129KM 95kW
Spod maski 6 cylindrowego silnika wydobywa się muzyka. We wnętrzu jest jeszcze lepiej. Do elastyczności nie można mieć żadnych zastrzeżeń 129KM w aucie ważącym niecałe 1100kg jest w zupełności wystarczające.
~Hagwalah
Coupe 320 i 129KM 95kW
2 literki i 6 cylindrow do normalnej/lekko szurnietej jazdy nadaja sie idealnie. Mocy moze zabraknac tym ktorzy wykorzystuja to auto do driftu na suchym asfalcie i z tym silnikiem.
~M20kraków
Coupe 320 i 129KM 95kW
silnik M20, 6 garów w rzędzie gra i jeżdzi pięknie, bez zarzutu, kulturalnie nabiera obrotów, świetny dół wysoki moment obrotowy,elastyczność lepsza niż w najnowszych common railach.
~Paweł
Coupe 320 i 129KM 95kW
6 cylindrów bajecznie wykonuje swoją pracę,aż szkoda go zagłuszać jakimś nieorginalnym sportowym wydechem.Co do elastyczności powyżej 3500 obr.zaczyna się ciąg.
~Tommi
Coupe 320 i 129KM 95kW
Silnik pracuje równo i kulturalnie, osiem zaworów ale jest OK, jest elastyczny i dobrze wchodzi na wyższe obroty, chociaż w zakresie dolnych obrotów jest dosyć "leniwy"
~Andrzej
Coupe 320 i 129KM 95kW
JEŻELI BRAĆ POD UWAGĘ WIEK AUTA TO NA PEWNO DOSKONAŁY. 2.0 TERAZ TO DLA MNIE ZA MAŁO, ALE NA POCZĄTKU UŻYTKOWANIA. 5 Z MINUSEM.
BMW Seria 3 E30 Coupe