Lista ocen BMW Seria 3 E36 Compact (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sendra
Compact 316 i 102KM 75kW
Jako ze samochody BMW maja nieco sportowy charakter skrzynia wymaga poslugiwania sie meska pewna reka, biegi wchodza jak nalezy ale trzeba je wrzucac pewnie i uzywajac nieco sily. Osobisice lubie ten opor, nie lubie skrzyni w ktorej lewarek wchodzi jak w maslo :) Skrzynia musi dac czuc kiedy sie zazebia, bardzo fajna, jesli posluguja sie nia niechlujnie mozna zazgrzytac zebami przekladni, a to zawsze boli :)
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze, można doskonale wyczuć skrzynię biegów już po chwili. Jedyna przygoda, jaką z nią miałem, to zerwany przegubik wybieraka (auto zostało na wbitym 3 biegu i nie można było go zmienić) jednak łącznik do wyrwania na każdym szrocie i już na drugi dzień było po awarii. Piąty bieg dosyć długi, dzięki czemu w trasie obroty nie są aż tak wysokie.
~Skola
Compact 318 tds 90KM 66kW
Skrzynia super! biegi fajnie wchodzą zero problemów ale połączenie tej skrzyni z tym silnikiem to chyba jakiś mało śmieszny żart... 5 biegów plus ten silnik powoduje brak czucia w ręce po dłuższej trasie całą droge spedza sie na wachlowaniu miedzy 4 a 3... tragedia w tym silniku wystarczyła by tylko 1 i wsteczny...
~zyniu
Compact 316 i 102KM 75kW
i tu się muszę przyczepić...na zimnym silniku po wyluzowaniu i postoju ok. 2-3min i więcej ciężko wchodzą biegi a 1-szy i 2-gi to bardzo ciężko, zawsze musze wrzucić 3,4 albo piatke i dopiero potem biegi ładnie wchodzą, nie wiem co jest tego przyczyna, może juz czas na zmiane oleju w skrzyni???
~mguz
Compact 318 tds 90KM 66kW
skrzynia idealnie. jak na 10-cio letnie auto naprawde bezawaryjnie.czasami jak niedbale wrzuci sie bieg potrafi zawarczec ale to tylko z winy kierowcy. bardzo przyjemna w prowadzeniu, manetka swietnie usytuowana
~waldemar
Compact 316 i 102KM 75kW
Skrzynia nie chodziło jak masełko, dzięki czemu przy dynamicznej jeździe jest się pewnym jaki bieg się wbija, bardzo fajne uczucie. Zimą problem z wbijaniem 1 lub 2. Wycieki oleju na zimmeringu.
~radziorek15
Compact 316 i 105KM 77kW
Wysoko umieszczona dźwignia zmiany biegów jest bardzo wygodna, biegi wchodzą łatwo i precyzyjnie, krótki skok lewarka skraca czas zmiany biegów. Przełożenia w porównaniu z innymi kompaktami dosyć krótkie.
~Natalia
Compact 316 i 102KM 75kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń :) Dobrze \"wskakują\" biegi, jeśli ja - drobna kobietka od początku nie miałam problemów ze zmianą biegów w tym samochodzie to chyba wszystko jest w najlepszym porządku :)
~Dominik
Compact 316 i 105KM 77kW
Zmiana biegów normalnie, nie jest to "dzojstik" ale też nie haczy. Drążek zmiany biegów umieszczony wysoko, ergonomiczne. Krótki skok biegów. Jestem zadowolony pomimo przebiegu 211 tys. km.
~mpower
Compact 316 i 102KM 75kW
trochę wysluzona ale i tak radzi sobie lepiej niz w wielu nowszych autach! zgrzytu przy wstecznym ani innych dziwnych odgłosów sie nie uswiadczy, biegi wchodzą gładko i precyzyjnie w koncu to bmw
BMW Seria 3 E36 Compact