Lista ocen BMW Seria 3 E36 Compact (76) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł1987
Compact 316 i 102KM 75kW
Jeśli chodzi o jazdę na suchej nawierzchni to super...szczególnie trzymanie się na zakrętach przy większych prędkościach. Cari na niektórych musiałem zwalniać do 80km bo się mocno \"kołysała\" za to BMW te same zakręty pokonuje z prędkością nawet 120km/h i trzyma się jak przyklejona a 40 km różnicy to już trochę jest. Za to przesiadka z przednionapędowca do bawarskiej maszyny wychodzi lekko \"bokiem\" na piasku czy zwilżonej...
~waldemar
Compact 316 i 102KM 75kW
Auto sztywne, może nawet troche za sztywne jak na polskie drogi, traciło się na komforcie prowadzenia, Za to w zakrętach był mistrz. Z racji że jednostka niewielka z ścigając się z niektórymisamochodami na prostej miałem mniejsze szanse ale na zakrętach to zostawali w tyle. Niestety do czasu kiedy nie zużyły się amorki i auto nie zaczęło pływać:). A no i w zimę trzeba pamiętać że to tył napęd. Pierwsze dni zimy to radość nie do opisania,...
~Wojtek
Compact 323 ti 170KM 125kW
Dalbym nawet ocene celujaca. Ale mistrzem do dzisiaj jest e34 ktore plynie, a w zlozeniu bokiem nie ma sobie równych w stabilności. Niemniej e36 compact jest naprawde dobry, w zakretach dogania e46. Jedynie z racji rozkladu mas nie jest juz tak idealny w poslizgach (rozklad mas), natomiast wchodzi w poslizgi bardzo ochoczo. Polecam szperę od Michała, fun rośnie 2x ;)
~Wojtek
Compact 323 ti 170KM 125kW
~Mikołaj K.
Compact 318 ti 140KM 103kW
Kierownica nie chodzi jak "szmata" - pozwala lepiej poczuć samochód. Idealny do manewrów-dzięki tylnemu napędowi przenie koła skręcają się pod kątem niemalże 90 stopni-bardzo skrętny. No i na koniec najważniejsze... JAZDA W ZAKRĘTACH - jak po sznurku-ideał! Byleby tylko przy bardzo śliskiej nawierzchni za dużo gazu nie dodać przy wychodzeniu, bo wyrzuci tył... :-)
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Wspomaganie kierownicy jest dopasowane bardzo dobrze, łatwo się tym autem manewruje, a w czasie jazdy kierownica doskonale przenosi informacje z kół. O zawieszeniu ciężko mi cokolwiek powiedzieć, gdyż seryjne które zastałem w tym aucie było już nieco zużyte, a teraz porusza się ono na sztywnym zawieszeniu sportowym, więc odczucia nie będą miarodajne.
~krystek
Compact 316 i 105KM 77kW
Moja wersja jest wyposażona w M-pakiet stylistyczny i układu jezdnego, więc mogę go opisywać tylko w samych superlatywach. Układ kierowniczy jest precyzyjny i bezpośredni, auto nie wychyla się na zakrętach i prowadzi się bardzo pewnie co zachęca do szybszej jazdy. Zawieszenie zestrojone jest twardo ale zarazem dobrze wybiera nierówności.
~Natalia
Compact 316 i 102KM 75kW
Generalnie nie jest źle. Beemka dobrze trzyma się drogi, ale trzeba pamiętać, że yo tylny napęd i nie wolno za bardzo szaleć, żeby nie mieć potem problemów. Niestety, wielu kierowców tych wyjątkowych samochodów za bardzo przecenia swoje możliwości i nie potrafi nimi jechać w miarę bezpiecznie i przepisowo. Szkoda
~nkris
Compact 316 i 102KM 75kW
doskonale prowadzi sie przy dużych prędkościach na autostradzie na naszych dróżkach z wybojami ładnie sie prowadzi tłumi drgania ale nie należy szybko jeździć to jest BMW z napędem na tył i to jego zaleta a nie wada ale trzeba mieć pojecie o jeździe :)))) w tedy jest ok a poza tym szkoda zawieszenia i kasy na naprawę
~Dominik
Compact 316 i 105KM 77kW
Samochód zestrojony dość sztywno jak na lata 1993-2000. Wg. mnie w zakrętach neutralny może wykazujący nadsterowność. Jednak lubi się pochylać na zakrętach. Oczywiście trzyma się drogi, ale w porównaniu np. z AUDI A3 ma tendencję do przechyłów bocznych. W trasie jako krążownik spisuje się rewelacyjnie.
BMW Seria 3 E36 Compact