Lista ocen BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 (39) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~waldemar
Compact 316 i 102KM 75kW
to właśnie pogrzebało dla mnie to autko. Najgorszą zmorą przez którą mam traumę do dziś, były elektryczne szyby. Nigdy nie było się pewnym, czy po otwarciu się zamkną (no chyba że otwierało się je tak do 40% powierzchni). Szyba była duża, a rozwiązanie trzymające ją beznadziejne, wiec przy otwarciu często wychodziła z prowadniczki i trzeba było rozbierać drzwi. Tapicerka drzwiowa lubiła wychodzić z zaczepów co troche szpeciło wygląd. co poza...
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Samochód czasem sprawia jakieś drobne usterki, które jednak nie unieruchamiają go, ale są dosyć irytujące, jak na przykład elektryczna szyba wypadająca z prowadnic (mnie przydarzyło się to akurat w ulewny dzień), wkład lusterka wypadł z zatrzasków przy zamknięciu drzwi, lub wcześniej wspomniane urwanie się wybieraka przy skrzyni.
~Natalia
Compact 316 i 102KM 75kW
Hmmm, wyjdzie na to że tutaj znowu Beemka dobrze się broni, ale to chyba dobrze :D Jeżdźę tym już 4 lata, przebieg ok. 200 tysięcy czyli już trochę ma \"nastukane\" a jak do tej pory wszystko jest w porządku i żadna upierdliwa ani większa usterka mi się jeszcze nie przytrafiła, no i oby tak dalej.
~Niedres
Compact 316 i 102KM 75kW
Wymieniłem wisco, sprężynę tył, cewkę zapłonową. Z doświadczenia wiem że E36 to twarde sztuki. Zawsze zależy to od przebiegu i dbania o samochód.Mam nadzieję że nie nadwyręzy już zbytnio mojego budżetu.CHociaż kolega utopił w swoje 2.0 co najmniej trzy dobre wypłaty w rekordowo krótkim czasie
~Dawid
Compact 316 i 102KM 75kW
Po tylu latach od wyprodukowania należy się spodziewać że coś odmówi posłuszeństwa, w moim przypadku po zakupie wymieniłem termostat, oleje, filtry, hamulce przód. Poza tym samochód nie wymaga serwisu, i moim zdaniem na długi czas nie będzie wymagał.
~K.
Compact 316 i 102KM 75kW
Są pewne drobiazgi,które nie rzutują o tyle na samej jeździe i bezpieczeństwie,co na komforcie użytkowania samochodu.A zdarzają się często.Mnie niemiło zaskoczyły np.przesłony przeciwsłoneczne,które nie były zbyt często używane,a jednak się pourywały.
~Sendra
Compact 316 i 102KM 75kW
U mnie wymiany wymagal tylko cylinderek tylnego bebna i laczniki stabilizatorow. Warto uzywac czesci dobrej jakosc, oszczedza to nieplanowanych napraw. Glownie wrazliwe jest zawieszenie, nie przesadnie ale polskie drogi wszystko wykoncza...
~robertpawelcegla@wp.pl
Compact 316 i 102KM 75kW
Upierdliwe są wszelkiego rodzaju drobne \"pierdółka\". Na które trzeba czekać po kilka dni bo nie ma ich na stanie. Np. oprawka żarówki podświetlenia bagażnika.
~Rafał
Compact 316 i 102KM 75kW
Podświetlenie deski rozdzielczej wymagało interwencji, oraz słabe amortyzatory tylnej klapy. Obie usterki naprawiłem we własnym zakresie.
~SS11
Compact 316 i 102KM 75kW
Przez dwa lata Kompletne zawieszenie przód plus amortyzatory tył Termostat , podnośnik szyby , zciemniacz ,cieknąca hłodnica.
BMW Seria 3 E36 Compact