Lista ocen BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 105KM 77kW 1998-2000 (14) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gerwazy
Compact 316 i 105KM 77kW
Ale Wam palą te smoki! To co prawda 1.9l, ale ludzie, to całe 105KM miało jak wyjechało z fabryki. Przyznaję się bez bicia, że ja swojej nie pałuję pod sklepem i nie wiem ile by wtedy spaliła... Ale z klimą więcej niż 9l mi nie spaliła, nigdy (takie samo nigdy nie jeździłem po samym mieście). Najmniejsze spalanie to jazda krajówką do 80km/h, przepraszam współużytkowników. To spalanie benzyny, za chwilę podam gazu. Jeśli chodzi o...
~Dominik
Compact 316 i 105KM 77kW
Ekonomiczność samochodów to temat na który my Polacy jesteśmy wyczuleni. Wiadomo nawet gdyby palił 4L/100km to i tak, my Polacy odczulibyśmy to po kieszeni. Obiektywnie, dzisiejsze samochody palą mało (poniżej 10L/100km) jednak dla Nas Polaków 4.30 zł/L benzyny to dużo. Ciekawostka! Ten silnik 1.9 105KM jest najbardziej ekonomicznym silnikiem spośród wszystkich benzynowych, do 2000r w historii BMW. To są fakty, nie tylko moje zdanie. Ceny...
~Marcin
Compact 316 i 105KM 77kW
Mam do pracy jakies 30 km z czego polowa to " trasa" (gdzie czasami tez sa ladne korki przez remonty drog itd.) i miasto. czyli jest to tryb mocno mieszany. Jezdze mysle przecietnie, srednoi wychodzi mi 8l , dzieki b. milej kultury silnika nie musze go krecic a i tak szybko ruszam spod swiatel , na trasie nie mialem okazji. Jak na te pojemnosc i model 316 jest OK
~krystek
Compact 316 i 105KM 77kW
W stosunku do pojemności i przyjemności z jazdy jaką daje prowadzenie zużycie paliwa jest naprawdę na niskim poziomie. Części oryginalne nie są tanie ale można znaleźć dużo zamienników w niższych cenach. W moim przypadku po 20 tys. serwis ogranicza się do minimum (wymiana oleju, świec, płynu hamulcowego) i nie przewidywane są żadne poważniejsze naprawy.
~radziorek15
Compact 316 i 105KM 77kW
Ceny części nie są drogie. Zużycie paliwa dosyć wysokie jak na taką moc i pojemność. W porównaniu z innymi samochodami w mojej rodzinie przegrywa tylko z fiatami ;P przez 2 lata wydałem na naprawy ok. 1200zł Jak się go troszkę dociśnie to potrafi spalić sporo paliwa. Ja jeżdżę głównie po mieście(300tyś.)i trochę mi pali:D
~Bartek
Compact 316 i 105KM 77kW
Auto jest bardzo oszczędne jak na swoją dynamikę. Dużo jednak zależy od nogi kierowcy. W trasie można spokojnie zejść do 7l jeśli kogoś interesuje jazda na piątce do 80km/h. Posiadam to BMW dwa lata i jedyne co wymieniam, to olej. Serdecznie polecam.
~pablo
Compact 316 i 105KM 77kW
nie ma bardziej ekonomicznego benzyniaka w e36, spalanie zalezy tez od stylu jazdy...koszty napraw nie sa specjalnie wygorowane choc tez nie najtansze(omijac ASO).........spalanie podalem przy eksploatacji auta zima...moj rekord w miescie to 8,6L/100km
~tomekBMW
Compact 316 i 105KM 77kW
Miasto 10-12l lpg, zależy od stylu jazdy. Trasa 8-12l. Części w miarę przyzwoitych cenach. Ogółem nie ma tragedii. :)
~goozic
Compact 316 i 105KM 77kW
zużycie paliwa niskie. ceny oryginalnych części dosyć drogie ale ze względu na prostą konstrukcje auta ogólnie naprawy nie są drogie
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 105KM 77kW
10,5
10,8
~stuffy
Compact 316 i 105KM 77kW
Niestety BMW jak to BMW pić musi i to dużo :( W dodatku bez gazu jest ciężko.
BMW Seria 3 E36 Compact