Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Compact

Bini83, 11 lat temu
Silnik 318 ti 140KM 103kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Compact 318 ti 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy tych rozmiarach silnik 140 konny naprawdę robi wrażenie i cieszy z jazdy!!
Całość - bardzo ładne i w miarę wygodne auto dla młodej pary,cieszy z jazdy,z dodatkiem sportowego charakteru .
Z silnika jestem najbardziej zadowolony świetne osiągi,prawidłowa kultura pracy.
Bardzo dobrze dobrane przełożenie,moc na każdym biegu.Skrzynia dodaje nutkę sportowej jazdy.
Układ jezdny tego autko mimo że nie jest one za wielkie jest ponad czasowy i myślę że zadowali każdego .
Tu jeśli ponownie chodzi o rozmiary tego modelu to uważam że widoczność jest taka jaka powinna być dla tego typu nadwozia.
Moim zdaniem jeżeli chodzi o ergonomie to konkurencja w czasach produkcji tego modelu wymięka.
Compact bardzo szybko się nagrzewa ,w zimowe dni prawie od razu można cieszyć się ciepłem w kabinie.
Co do przestrzeni to compact nie nadaje się do rodzinnego podróżowania,raczej tylko w dwie osoby można w miarę wygodnie sobie pośmigać no ale wiadomo coś za coś.
Wyciszenie tego modelu jest w miarę dobre wiadomo już przy większych prędkościach robi się głośno w kabinie tak do 140 jest spoko.
Jeżeli chodzi o ekonomie tego wozu to słyszy się różne zdania często negatywne ja się z tym nie zgadzam,jest to normalne że jak ktoś kupuję autko z takim silnikiem no to musi się liczyć z tym,a jeśli kogoś nie stać to polecam jakieś np. SDI .a to wszystko też zależy od naszego stylu jazdy proste.A mianowicie spalanie średnie w granicach 9 litrów,po mieście 10-11 litrów,mój rekord na autostradzie to 7,3 litra więc myślę że to jest wszystko normalnie.Naprawy w zależności gdzie jeśli jest to serwis BMW no to jest i cena,jeśli zwykły dobry zaufany warsztat są to ceny normalne dla Kowalskiego.
Za tę cenę dostajemy nawet dobrze wyposażone wykonane z dobrej jakości materiałów ,szybkie i prawię bez awaryjne BMW.
W tym przypadku to zależy w jakim stanie kupiliśmy autko i jak było eksploatowane,skatowane egzemplarze to skarbonka,jeśli wyrwaliśmy ładny stan to wystarczy wymiana wszystkiego co trzeba regularnie i będziemy się cieszyć bezawaryjnością .
Tu nie wiele mogę napisać ponieważ nie posiadam swojej bumy aż tak długo ale mogę powiedzieć że przez rok mojego użytkowania to tylko leje benzynę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 318 ti 140KM 103kW [l/100km]

7,8