Lista ocen BMW Seria 3 E36 Coupe (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~luki0170@wp.pl
Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW
Dodam tylko, że od momentu kupna auta wymieniłem w nim sporo elementów eksploatacyjnych (od zawieszenia kompletnego po hample, sprzęgło, płyny i filtry) tak dla świętego spokoju żeby nic mnie nie zaskoczyło ;) zawsze dojechałem do celu i tylko dwa elementy sprawiły mi psikusa w tym aucie: 1. visko - auto zaczynało się grzać gdy stałem w korku (od razu wymienione jak zobaczyłem co się dzieje) 2. czujnik położenia wału korbowego...
~Olek
Coupe 325 i 192KM 141kW
Silnik nie miał mocy bo padnięte były czujniki spalania stukowego które są już tylko w ASO dostępne, koszt z wymianą po kosmicznych zniżkach 600 zł :/ Do tego zwichrowały się niemal nowe nawiercane i nacinane sportowe tarcze hamulcowe. Z tyłu poleciały tuleje i cały tył auta pływa i skrzypi. Zgniła podłoga i progi, rdza atakuje też maskę i nadkola i klapę bagażnika. Mimo naprawy czujników ciągle świeci się check engine
~xxx
Coupe 318 is 140KM 103kW
najpoważniejszą usterką jaka miałem to przeciekający wysprzęglik który się zapowietrzył z tego powodu i nie było sprzęgła koszt nowego 80zł i płyn dla mnie śmieszne koszta jedynie szkoda że stało się to w niedziele z rana 40km od mojego domu :) jednak po zalaniu płynu sprzęgło było przez 2godz aż znów płyn wyciekł na szczęście wystarczyło to by dojechać do domu :)
~przemek24plus@onet.eu
Coupe 318 is 140KM 103kW
Jeżdze tym autem od roku i jedyną usterką jaka mi się przydażyła (którą zresztą przeoczyłem przy kupnie) to pęknięcie kolektora wydechowego... Za zespawanie zapłaciłem 980 złotych... Poza tym nic sie z autem nie dzieje. Dodać musze, że regularnie wymieniam płyny eksploatacyjne i nie oszczędzam na tym...opłaca się mimo wszystko, bo auto mnie jeszcze nie zawiodło...
~maniek320
Coupe 320 i 150KM 110kW
Powaznej usterki nie miałem poza wymiana na biezaco klocków tarczy amorki galki drazki no ostatnio wymienilem uszczelniacz na skrzyni to za czesci i robote 200 zl a za uszczelniacz poloski 45 zł orginał BMW i wymiana 70 zl wiec nie jest tak zle a a za amorki za przod placilem po 100 za jeden a za tyl po 60 smieszna cena he he
~szorstki
Coupe 320 i 150KM 110kW
jedyna chyba poważniejsza usterka w moim autku to awaria pompy wody, no ale co się dziwić jeżeli samochód przejeździł ponad 250tyś.km. na jednej pompie wody z plastikowymi łopatkami. Nie mam pojęcia dlaczego do bawarki nie włożono pompy ze stalowymi łopatkami ale widocznie tak musiało być ;]
~Honeker
Coupe 320 i 150KM 110kW
Mam go pół roku, zadbany egzemplarz z Niemiec od jakiegoś dziadka, auto 100% bezwypadkowe o rzeczywistym przebiegu 150 tys. - długo stało. Jedyne co zrobiłem to wymieniłem gumy w zawieszeniu i tarcze hamulcowe z tyłu. Olej co 10tys. i filtry to normalne sprawy. Niezawodność wzorowa - nigdy mnie nie zawiódł.
~silverado
Coupe 325 i 192KM 141kW
auto NAPEWNO sie zgasnie podczas jazdy,w tym elemencie BMW pomyslalo bo ciezko by znalezc na drogach jakas bete na lawecie,to sie zdarza w renault peugotach fiatach albo skodach ze auto nagle zamiera i po ptokach
~Trzeźwo_myślący
Coupe 328 i 193KM 142kW
Po 14 latach padł czujnik położenia wału (nowy trochę ponad 200zł VDO-Siemens). Wyciek oleju spod uszczelki dekla zaworów (80zł VR). Czasami świerszczy wentylator nawiewu - usunięcie we własnym zakresie (smar w sprayu koło 10-20zł).
~Sivy
Coupe 325 i 192KM 141kW
pompa paliwa klękła, szklanki od zaworów już dzwoniły ... troche droga inwestycja ale na dłuższą mete spokój, łożyska w przednich kołach ... do przesady się zajeżdzają mega szybko ... wyrabia się bierznia i buczy w aucie ;/
BMW Seria 3 E36 Coupe