Lista ocen BMW Seria 3 E36 Coupe (106) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~binladen999@interia.pl
Coupe 316 i 102KM 75kW
Nie ma do czego się przyczepić. Parowanie szyb to żaden problem, nadmuch na szybę czołową obejmuje też szyby boczne z przodu więc para znika po paru chwilach z całego samochodu. Zimą grzeje bez większych problemów, co prawda przy ostatnich mrozach (-20) trochę długo się dogrzewała, ale może to tylko złudzenie, bo inni kierowcy w tym czasie jeździli w rękawiczkach, ja nie musiałem :). Klimy nie mam, ale też jest zaj***ście, bo jest szyberdach,...
~Nomad
Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW
Tutaj znowu muszę pochwalić, automatyczna klima po jej ustawieniu staje się bezobsługowa, w aucie jest miło i przyjemnie, nie ma problemu z zaparowanymi szybami. Dość trudny jest jedynie dostęp do wymiany filtra kabinowego. 30 min i śrubokręt, niestety trzeba się chwilę pobawić, ale nie jest to zadanie wymagające interwencji serwisu. Brak szyberdachu nie jest tu problemem. Uchylane elektrycznie tylne okna to coś rewelacyjnego, cała wilgoć jest...
~Michał
Coupe 328 i 193KM 142kW
Latem chłodzi, zimą grzeje:) A tak na poważnie: auto garażowane, układ wentylacji/ klimatyzacji sprawny, ale zimą cieplej we wnętrzu mogłoby robić się szybciej, z reguły przyjemna temperatura pojawia się po ok 4-5 km. Jedyna usterka do tej pory w temacie ogrzewania/ klimy to rezystor. Wentylacja działała tylko na pierwszym biegu. Diagnoza jak i naprawa mechanikowi nie sprawiła trudności, koszty również nie były przerażające.
~menel_m
Coupe 318 is 140KM 103kW
Tu dalbym 3,5 ale nie chce zanizać oceny bo to naprawde fajne auto:) Troche słabo sie nagrzewa, i nie mozna skierowac cieplego strumienia powietrza na środek kabiny a jadynie na szybe i nogi:( Latem- klima niezbedna!!!! szyberdach spisuje sie nieźle ale przy upalach nic klimatyzacji nie zastapi! ja jej nie mam i cierpie!!! Dodam jeszcze ze jechalem autami bez klimy w ltorych bylo znacznie cieplej.
~Benek
Coupe 316 i 102KM 75kW
Nagrzewnica płata figle i po włączeniu nawiewu na szybę zawsze działa na pełnej mocy, a przy ustawieniu na kierowcę zupełnie nie daje ciepłego powietrza. W tym modelu nie ma filtra kabinowego, przez co po włączeniu nawiewu do środka wpadają nam liście i inne zanieczyszczenia. W moim samochodzie nie ma klimatyzacji, dlatego opinią z tej sprawię się nie podzielę.
~luki0170@wp.pl
Coupe 323 i 2.5 170KM 125kW
Kiedyś miałem Astrę F i auktualne BMW w porównaniu do Opla to jest chyba milowy skok techniczny xD nic nie paruje nawet w potężne ulewy, wystarczy wymieniać filtry kabinowe regularnie ;) zimą nagrzewa się bardzo szybko (6cylindrów robi robotę) więc możemy szybko się ogrzać, natomiast latem nawet szyberdach wystarczy do przyjemnej podróży chociaż klimą bym nie pogardził ;P
~szwedu
Coupe 318 is 140KM 103kW
Filtr pyłkowy szybko się zapycha , większość posiadaczy tego nie wie i narzeka na slaby nadmuch i zapach... Filtr wymienia się co roku najlepiej po zimie . Ogrzewanie to istny \"demon\" , w moim przypadku z klimatyzacja mam pokrętła z ustawieniem temperatury i jak ustawie je na maximum ogrzewanie działa non stop na 100% , powietrze jest jak z suszarki .
~szosti
Coupe 320 i 150KM 110kW
Ogrzewanie samochodu to majstersztyk... Nie dość, że mamy gorące powietrze zimą to jeszcze sam samochodzik nam miesza ze świeżym powietrzem co daje uczucie jak by orzeźwienia, latem natomiast klima bardzo wydajna (potrafi utrzymać niską temp. wewnątrz auta nawet przy +40st. na zewnątrz)... A jeszcze ta wentylacja postojowa :)
~Joshi
Coupe 318 is 140KM 103kW
Jest dobrze, chociaż nie idealnie, ale to znowu indywidualny problem z moim egzemplarzem. Nadmuch ciepłego powietrza działa tylko w pozycji 1 i 4, dlatego jest albo za słaby, albo za mocny. Jednak jeśli wszystko jest sprawne, jest OK. Szybko się nagrzewa, zaparowane szyby to nie kłopot.
~turek737@wp.pl
Coupe 318 is 140KM 103kW
Niby niewiele ale bmw ma dużo takich smaczków. Bardzo szybko samochód osiaga temperaturę potrzebną do ogrzania kabiny, samochód został tak zaprojektowany , że wszystko pomaga kierowcy w prowadzeniu. (nie ma wilgoci w samochodzie)co z kolei oznacza , że jest szczelny :)
BMW Seria 3 E36 Coupe