Ocena kierowcy - BMW Seria 3 E36 Coupe

Adamus_Row, 13 lat temu
Silnik 328 i 193KM 142kW
Rok produkcji 1995
BMW Seria 3 E36 Coupe 328 i 193KM 142kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Naprawde jestem mile zaskoczony, myślałem że bedzie dużo trudniej go opanować w deszczowe dni ale wystarczy troche rozwagi. No i ta przyjemność jak tak fajnie bokiym sie leci :)
Ja po prostu kocham te auto, kocham go za jego wygląd, silnik, dźwięk, to jak ono jeździ. Było to zawsze moim marzeniem, choć nie jest pozbawiony wad, rdza zaczyna atakować to i tak jest to auto godne polecenia. A jeśli odpowiednio się o niego dba odwdzięcza się wpsniałym prowadzeniem i bezawaryjnością. I nie zamieniłbym go na żadne inne nowsze auto, najchetniej bym go zostawił i kupił mu młodszą siostre e46 :)
Na silnik nie moge powiedzieć nic złego, nigdy nie brakuje mocy i bardzo fajnie wkręca się w obroty. No i ten cudowny dźwięk R6 aż kusi żeby troche przycisnąć. Sama przyjemność z jazdy.
Rewelacyjna ona nie jest ale wystarczająca do co dziennej jazdy, czasami problemy z jedynką.
Zawsze miałem samochody napędzane na przednią oś i chyba już nigdy do tego nie wróce. Sama przyjemność z jazdy, auto prowadzi sie bardzo pewnie nawet w deszczowe dni, choć wiadomo trzeba mieć w głowie po ukladane. Ale na parkingu idzie sie trocha zabawić :)
Z przodu i na boki bez problemu gorzej z tyłem, ale kwestia przywyczajenia. Choć dziwne są troche lusterka wsteczne, nei do końca dobrze idzie w nich ocenić odległość.
Stare dobre poczćiwe BMW, mam pełną opcje i środek prezentuej sie bardzo elegancko. Wszystko w zasięgu ręki. Czasami jak przyjade do domu to jeszcze na chwile posiedze żeby nacieszyć oko i posłuchac dzwięku R6 :). Jak dla mnie bardzo dobre umiejscowienie przycisków do sterewania elektrycznymi szybami.
Nagrzewania działa bardzo dobrze, w okres zimowy bez problemów i szybko nagrzewa całe auto. Co do klimy nie było okazji jeszcze wypróbować, pierwsze lato jeszcze przedemną.
Jak dla mnie z prozdu bardzo dobrze, tak przyjemnie ciasnawo :). Tyłu nie iceniam bo po pierwsze Coupe, a po drugie i tak tam nie jeżdze :)
Bardzo dobre i na tyle żebym mógł się wsłuchiwac w piękny dźwięk R6.
Cóż 193 konie nie bądza jeździć na powietrze i coś za coś. Dla mnie spalanie jednak jest akceptowalne. Póki sie jeździ ekonomicznie to jest dobrze ale wystarczy troche przycisnąć no i w baku robi sie mały wir. Sam jeżdze na PB98 raz zatankowalem PB95 i nigdy więcej.
Tanie w kupnie nie jest w utrzymaniu też, jednak swoje spali a PB98 w szczególności teraz gdy do najtańszych nie należy. Lecz ceny części strasznie nie odbiegają od innych. Dobrze utrzymane auta kosztują swoje ale są warte swojej ceny i dają wzamian bardzo dużo. Mimo swoich lat auto dalej prezentuje sie bardzo dobrze i jak dla mnie wyglada lepiej niz nie jedne nowsze.
Auto posiadam 4 miesiące i bez wiekszych przygód jak narazie. Poszło jedynie zabezpieczenie od ręcznego hamulca w jednym kole
Odpukać jak narazie spokój.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 328 i 193KM 142kW [l/100km]

13,1