Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan 316 i 102KM 75kW 1990-1998 (64) - Silnik

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lewartur
Sedan 316 i 102KM 75kW
Auto wazy pare kilogramow wiec s silnikiem 1,6 nie bedzie to napewno sprinter lecz przelozenia skrzyni biegow sa mega dobrze dobrane (jechalem juz tym autem ponad 200km/h z czterema osobami na pokladzie) oczywiscie trzeba utrzymywac troche wyzsze obroty aby zachowac odpowiednia dynamike. delikatne braki w mocy za to auto nadrabia na stacji benzynowej wykazujac apetyt na paliwo na poziomie 6,5l na trasie do 8,5 w miescie nawet z delikatnym...
~adams
Sedan 316 i 102KM 75kW
Zagazowany, ale mimo to daje rade. Silnik w tym aucie to jeden wielki plus jeżdżę bardzo dużo miesięcznie ok 1000km (łódź-gdańsk) (gdańsk-olsztyn) i nigdy mnie nie zawiódł nie zakrztusił się nie przegrzał . Moc niewielka ale najwolniejszy nie jest w trasie spokojnie 120 a jak trzeba to i 160 poleci ( od 110 do 140 nieźle przyspiesza to mnie najbardziej zaskoczyło)
~Michał
Sedan 316 i 102KM 75kW
bez problemu radzi sobie z masą autka, według mnie pasuje jak najbardziej, mały i elastyczny, jeśli się chce żeby wgniotło w fotel to trzeba podkręcić po obrotach. Wydaje mi się, że jest to jeden z najmocniejszych silników 1.6 mocniejszego (1.6) nie sptkałem :). Do 150km/h wskazówka rośnie w oczach, później jest troche gorzej. Raz wyciągnołem 140 w osiem osób
~pan Ziele
Sedan 316 i 102KM 75kW
silnik wiadomo bmw doskonale się kręci nawet pomimo tak małej pojemności pracuje bezproblemowo i lubi wysokie obroty oraz prędkości napewno najlepszy silnik o tej pojemności w swoim czasie choć do tego auta trochę zaslaby Niebierze oleju na razie bez awarii i jakich kolwiek problemów nieskacza obroty ani nic nieslabnie moc pomimo wieku (17 lat)
~Lukasz
Sedan 316 i 102KM 75kW
Czysta rewelacja - silniczek ma już prawie 260 tyś km i praktycznie zerowe zużycie oleju - pomiędzy wymianami (co 10-12 tyś) na bagnecie ubywa może pół cm. Pali od dotyku nawet przy -32 st. Przy przebiegu 180 tyś założona sekwencja BRC. Silnik nie do wariactw tylko do normalnej codziennej jazdy.
~Dawid
Sedan 316 i 102KM 75kW
Zadbany silnik benzynowy spokojnie zrobi 500tys. km, bez żadnego remontu. Omawiana jednostka 1.6 ma wystarczający zapas mocy by bezpiecznie wyprzedzać. Natomiast wysoki zakres obrotów silnika daje dobre przyśpieszenie przy takich manewrach na pierwszych biegach.
~mariusz wisniewski / autoszaniec
Sedan 316 i 102KM 75kW
Kupujac to auto ze 220 tys przebiegiem ( tyle mialo na licznkiu i na tyle wygladalo - kupilem je osobiscie w niemczech ) mialem obawy lecz po roku jazdy mialo juz 260 tys i dzisiaj wiem ze bylo warto. Silnik nigdy mnie nie zawiodl nie bral oleju wiec pelen sukces.
~Diabeł
Sedan 316 i 102KM 75kW
Silnik naprawdę okej pod względem głosu, ale to chyba bardziej przez wprowadzone 2 przepustnice oraz końcówka wydechu, pod względem elastyczności - DNO brak przyśpieszenia (3 razy musiałem się zastanowić zanim kogokolwiek wyprzedziłem)
~czestek1
Sedan 316 i 102KM 75kW
Czesci zamienne dostapne wszedzie , nowe i uzywane. Auto na swoje lata 92 rok ciche w srodku, problemy z obrotami na luzie dreczace. Wszelkie awarie raczej pojawiaja sie w wyniku wyekspolatowania elementu, niz z jego wadliwej konstrukcji.
~a
Sedan 316 i 102KM 75kW
Niestety, 1.6 dla tak masywnego auta to zdecydowanie za mało, nie chodzi o osiagi, ale o spalanie ktore jest smiesznie wysokie a silnik nie oferuje nic co by tlumaczylo to spalanie ... bardzo przecietna jednostka
BMW Seria 3 E36 Sedan