Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Boro
Sedan 318 i 113KM 83kW
Samochód ten do ekomicznych zdecydowanie nie należy. 10-11 litrów w mieście to norma. Przy tej mocy silnika to trochę za dużo. Z drugiej strony nie spodziewajmy się cudów po silniku, który trafił do produkcji w 1987 roku. Jeśli ktoś twierdzi, że można w mieście zejść do 9 litrów- nie wierzcie mu!! Ceny napraw w ASO to jakiś żart chyba. Np. za wymiane kompletnego rozrządu ( wałek, dźwigienki itp )liczą sobie 4000 PLN! Jeśli będziemy omijać...
~martin64
Sedan 318 i 113KM 83kW
tak tu jest ten myk wlasnie ze w tej dziedzinie moglo byc lepiej niestety magia bmw niestety kosztuje co w aucie robilem bylo zalozone oryginalne lub najlepszej jakosci oleje filtry plyny hamulce a to potrafi byc nawet kilka razy drozsze niz tanie zamienniki. Ale bede sie tego trzymal poniewaz auto odwiecza mi sie za to niezawodnoscia, swietna kondycja i wygladem, nigdy mnie nie zawiodlo na drodze pomimo przejechania 40 000 km zamierzam nim...
~Simon M
Sedan 318 i 113KM 83kW
Szczerze? Jak kupowałem auto słyszałem z każdej strony: Niekupuj BMW bo cie zje kosztami. A tu niespodzianka. Zuzycie paliwa: Trasa 100km/h - 6 litrów Trasa 120-140km/h - 7,5 - 8,5 litra Miasto - 10-11 litrów Nie ma przy tym duzej różnicy czy"katuję" auto czy jeżdzę spokojnie. Ważne zeby było paliwo z dobrej stacji a nie jakiejs petrochemi (fuj) Extremalnie w zimie przy ostrej jeździe po mieście spalił 13,5 litra ale to był ewenement...
~Michal Z
Sedan 318 i 113KM 83kW
Jest to BMW wiec kazdy powinien sie liczyc z wiekszymi kosztami eksploatacji!!!Ale jesli chodzi o silnik 1.8 jest jak najbardziej do przezycia:)Tzn silnik po miescie przy spokojnej jezdzie spala ok 10l/100km jak ktos ma ciezka noge to troszke wiecej ok11-11.5 ale zdaza sie i wiecej!!!W Trasie natomiast zamyka sie w 7,5l przy dosc dynamicznej jezdzie!!!
~pama20
Sedan 318 i 113KM 83kW
Sprawa wyglada tak że zanim nauczyłem sie jeżdzic tym autem palił okropnie.Teraz tankuje za 50zł i robie min.250 kilometrów.Nawet Tico weżmie dyche jak sie człowiek postara.Częsta moja trasa trzy miasta +Kraków tam i powrót 60 zeta nie jade w peletonie staram sie liderować.Naprawy:zamienniki jesli chodzi o części zero serwisów tylko znajomi mechanicy.
~PIOsch
Sedan 318 i 113KM 83kW
Nie od dziś wiadomo że auta BMW lubią dużo palić.Wszystko zależy jednak od silnika - mój 1.8 pali benzyny w mieście ok 10 - 11 litrów a w trasie ok 8 więc jest to niewiele więcej niż jakiś Golf czy inne mniejsze auto. Gazu zawsze wychodzi więcej. Części nie są już takie drogie jak kiedyś ale nadal ceny niektórych zadziwiają.
~pawelpiasta@o2.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Generalnie silnik M40 jest za słaby do tego auta, pali sporo, a osiągi dość przeciętne. Jadąc w trasie z prędkością 130 km/h lub większą spali więcej niż w jeździe miejskiej, prędkość ekonomiczna to 80-90km/h na 5 biegu. Naprawy w autoryzowanych serwisach kosmicznie drogie. Spalanie podane jest dla LPG.
~e_36_chervony
Sedan 318 i 113KM 83kW
Przy takich srednich osiagach zuzycie paliwa jest troche zbyt duze...ale i auto nie jest malutkie. W trasie nie ma problemu ale w miescie wskazowka ekonomizera wariuje;) Serwisuje auto w ASO i sporo to kosztuje jednak mam pewnosc, ze nie bedzie to kolejny wrak, ktory psuje dobre imie BMW.
~adamski
Sedan 318 i 113KM 83kW
Na gazie (instalacja BRC) w miescie 11 a na trasie ok 8-9 l. Na benzynie 1l mniej. Zima przy mrozach robi sie troche bardziej paliwozerny. Zanim sie rozgzeje to musi troche pochodzic na benzynie wiec trzeba doliczych ok 10 litrow benzyny na miesiac i ok 12 litrow gazu na 100km
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW
6,1
9,7
~BBMMWW
Sedan 318 i 113KM 83kW
Samochód dużo pali ale odwdzięcza się bezawaryjnością (zależy czy kupisz zadbany egzemplarz) Na długiej trasie udało mi się spalić ok 7.5 przy spokojnej jeździe w mieście około 11 przy dynamicznej jeździe w mieście około 13.5
BMW Seria 3 E36 Sedan