Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan 318 i 113KM 83kW 1990-1993 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pama20
Sedan 318 i 113KM 83kW
Tylko dobrze za to że pierwszy bieg jest piekielnie krótki a drugi za krótki.Reszta perfekcja,trzy ciągnie az do 120 potem cztery i BMW litery .GDZIE jest 6-ty bieg???????ps. wsiadłem kiedys do golfa III i musiałem szukać biegów,lewarek krecił sie jak reczny młynek do kawy.mi wystarczą dwa palce do zmiany biegu reszte robi perfekcja wykonania
~pawelpiasta@o2.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Jeżeli chodzi o zmianę biegów to skrzynia Getrag jest wzorem, pracuje świetnie, ale... biegi są bardzo krótkie a jest ich tylko 5 i dlatego jadąc 100km/h mamy na 5 biegu już ok 3tys obr/min. Przy 130km/h - 4tys obr/min. Przez krótkie przełożenia i słaby silnik podczas wyprzedzania często trzeba redukować o 2 biegi w dół.
~Simon M
Sedan 318 i 113KM 83kW
Jest świetnie:) Jedyny samochód którym jeździłem, a miał rownie dobrze pracującą skrzynie była Toyota (celica ´93). Biegi wchodzą równo, precyzyjnie i spokojnie można zmieniać 1 palcem. Czasami jedynie przy zmianie na 3 bieg można zauważyć (delikatne ledwo wyczuwalne) zgrzytnięcie.
~Boro
Sedan 318 i 113KM 83kW
Skrzynia biegów jest rewelacyjna. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. nie ma żadnych luzów na drążku. Jedyne do czego można się przyczepić to bieg wsteczny. Do jego włączenia potrzeba naprawdę sporo siły. Mi to nie przeszkadza ale kobiety moga mieć z tym problem
~Andrzej ->andrzeyek2@op.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Bez większych zastrzeżeń. Biegi wchodzą precyzyjnie i gładko, jedynie przy szybkiej zmianie z 1 na 2 przy wysokich obrotach, trzeba precyzyjnie wycelować, bo zgrzytnie. Duży plus za zsychronizowany bieg wsteczny, można go wrzucać jadąc nawet 5km/h do przodu
~teh0lzon
Sedan 318 i 113KM 83kW
O skrzyni nie powiem złego słowa, biegi wchodzą prawidłowo, przełożenia odpowiednie. Jedynie drążek zmiany biegów ma tendencję do wibracji na niskich obrotach co czasem jest irytujące.
~jdyrla@interia.pl
Sedan 318 i 113KM 83kW
Precyzyjna ciasno zestopniowana tak jak lubię. Na każdym biegu przyspiesza. Mam na myśli zwłaszcza 5 bieg który w większości aut to taki ekonomiczny "co łaska" ślimaczek.
~michuer
Sedan 318 i 113KM 83kW
Skrzynia ogólnie prezycyjna , poza wstecznym który wymaga użycia siły , przełożenia płynne i synchronizowane , Nie ma się do czego doczepić
~e_36_chervony
Sedan 318 i 113KM 83kW
Skrzynia biegow jest bardzo precyzyjna i dobrze zestrojona-duzo pomaga silnikowi, ktory nie poraza moca. Krotkie i pewne przelozenia. Jak w sportowym aucie.
~Brzoza-Ostrów_Wlkp.
Sedan 318 i 113KM 83kW
Jak dla mnie idealnie, biegi wchodzą jak w masło. Jednak nie wybacza błędów, wystarczy lekko nie docisną sprzegła do końca i zgrzyty murowane. Poza tym super.
BMW Seria 3 E36 Sedan