Lista ocen BMW Seria 3 E36 Sedan 318 tds 90KM 66kW 1995-1998 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Podróżnik
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Przy tak małej pojemności silnika (jak na diesele BMW) tak naprawdę około 1700ccm3, a mamy tu do dyspozycji tylko/AŻ 90KM, które są wstanie pozytywnie zaskoczyć. Silnik jest przyzwoicie elastyczny, czasami przy \"walce z ciężarówkami\" przydało by się troszkę więcej mocy jednak naprawdę jest ok. Jeśli chodzi o miasto można jeździć nawet bardzo dynamicznie bez przesadnej dopłaty do tankowania, no i co daje udowadnia ten 318 tds, że BMW można...
~właściciel
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Bałem się kupować BMW, każdy straszył,że jak kupie to będę zarabiał na części. Kupiłem betke z Francji z przebiegiem 195tys. teraz mam 244tys i do silnika nawet się nie dotknąłem! (pomijając podstawowe czynności które trzeba wykonywać, świece, olej itp) Tylko lać i jeździć.
~thundernow@o2.pl
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Da się odczuć iż to nie jest najnowsza konstrukcja. Silnik nie należy do najcichszych. Nie wkręca się tak dobrze jak nowe silniki TDI ale tego należało się spodziewać. Zapewnia jednak dość przyzwoita kulturę pracy i mniej wymagających powinien zadowolić.
~hooligun@interia.pl
Sedan 318 tds 90KM 66kW
To pierwszy diesel, z ktorego jestem tak zadowolony - male spalanie (trasa Polska - Irlandia - 4,2L/100km!), poza tym autko ma naprawde niezlego kopa jak na swoje 90KM. Audi nie ma w tym wypadku szans.
~Watus
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Bardzo fajny silnik, nie miałem z nim nigdy problemu pod względem technicznym, nic nie dołożyłem. W środku praktycznie go nie słychać. Jedyna wada to jak na 90 koni słabo przyspiesza.
~hartge@o2.pl
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Wystarcza do spokojnej jazdy na trasie i do miasta. Trochę głośny na zimnym (jak każdy diesel starszej generacji), ale jak się rozgrzeje chodzi całkiem przyjemnie.
~Bartłomiej
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Kultura pracy silnika wysoka, porównując chociażby z TDI z tego rocznika. troszke słabo wchodzi na obroty, ale to nie silnik sportowy. ogólna ocena silnika 4
~ostal1985@tlen.pl
Sedan 318 tds 90KM 66kW
elastycznosc bdb , kultura pracy jak w starszym dieslu nie najlepsza - troche klekocze - zchipowalem go i idzie jezdzic calkiem szybko
~Kuba
Sedan 318 tds 90KM 66kW
Brakuje trochę mocy, ale jak się przyzwyczaisz jeździ się bajka
~bronek
Sedan 318 tds 90KM 66kW
za mała moc na taką fure, duża awaryjność sterowaniem nadmuchu oraz klimy.
BMW Seria 3 E36 Sedan