Lista ocen BMW Seria 3 E36 Touring (36) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AdamDMI
Touring 325 tds 143KM 105kW
Bardzo dużo zależy od stylu jazdy i wprawnej ręki. To na pewno nie jest auto do szaleństw drogowych, choć silnik zawieszenie i hamulce bardzo dobrze radzą sobie w trybie ataku. jeżeli nauczy się wprawnie operować gazem, odpowiednio ( mocno ) przyspieszać i utrzymywać zadana prędkość ( nie ważne że wysoką) , auto staje się bardzo ekonomiczne. jeden warunek - silnik i cały osprzęt muszą być w stanie fabrycznym. Każde niedomaganie mechaniki daje...
~Krzysztof
Touring 318 i 115KM 85kW
Co tu dużo pisać.Bardzo małe.Ja swoje E36 odkupiłem od kolegi z pracy.Zanim mi je sprzedał serwisowałem mu.Wymieniłem:wszystkie tarcze hamulcowe ATE.Klocki hamulcowe wszystkie ATE.Przewody elastyczne hamulcowe ATE.Całe zawieszenie przednie złożyłem na MOOG(końcówki drążków,wachacze,łączniki stabilizatorów.Olej w silniku,wszystkie filtry(MANN). Świece NGK.Koszt to około 1,8zł.
~qracjusz
Touring 320 i 150KM 110kW
jak wiemy coś za coś... dla oszcędny proponuję inną markę :) to nie jest auto dla wyznawców potęgi LPG!! tu niema miejsca na patenty!! nawet niewiele jeżdżąc, inwestując w drobiazgi jest skarbonką, najlepiej nadaje się na 2 auto w domu!! o każde auto trzeba dbać. Niema BMW b. tanich w eksploatacji, są właściciele którzy montują najtańsze g.... aby zejść z kosztów :((
~Damcyk
Touring 323 i 170KM 125kW
powiem tak 170KM, ponizej 6,8l/100km to najnizsze spalanie w trasie, ktore osiagnalem. na co dzien jest to miedzy 7,5-10l ale jezdze raczej spokojnie. mieszkam w przelotowej miejscowosci. wyjezdzam za miasteczko i od razu 5tka, i 100ka na liczniku. gdybym mieszkal w miescie, (korki) na pewno byloby to duzo wiecej i pewnie bysmy sie rozstali.
~pułkownik
Touring 318 tds 90KM 66kW
Zużycie paliwa bardzo liche:/ jak na tą pojemność za dużo pali i kiepsko wychodzi na tle silnika np. 1,9 TDI! Jedynie w trasie daje radę ze spalaniem:) A co do napraw to jest dobrze , dostępność zamienników w atrakcyjnej cenie jest naprawdę spora więc wystarczy poszukać po hurtowniach. BMW czyli Będziesz Miał Wydatek to bzdura!
~piotrek1979@poczta.onet.pl
Touring 328 i 193KM 142kW
Spalanie to największa wada tego auta. Jeżdżę zdecydowanie szybko i osiągam średnio 12 l/100. Przy dynamicznej jeździe, ale bez szaleństw myślę że spokojnie można zejść do 10 l/100. Zejście poniżej poziomu 10 l/100 jest możliwe, ale wymagałoby wielu wyrzeczeń, więc jeśli chcesz oszczędzać, wybierz wersję z silnikiem 4-cylindrowym.
~ZBYSIU78
Touring 320 i 150KM 110kW
AUTO NIE MA GAZU I NIGDY NIE BEDZIE MIEC.JAK STAC NA BMW TO STAC NA PALIWO.PRZY JEZDZIE 90-100 PALI OKOLO 8L,NA AUTOSTRADZIE PRZY SREDNIO 160-170 PALIłO 11L SREDNIO JAK NORMALNIE JEZDZISZ PALI 10L.NAJMNIEJ MI SPALIłO NA AUTOSTRADZIE 300KM PRZY 100-120 OKOLO 7,5L.DLA NIEKTóRYCH JET TO MOżE NIE MOżLIWE ALE TAK JEST.
~dakun
Touring 320 i 150KM 110kW
wcale nie ma tragedii, jak wynika ze spalania, które podałem, no chyba że ktoś lubi poszalec od świateł do świateł i jeżdzi na każdym biegu do powyżej 5 tys obrotów. jeżdże w miarę dynamicznie i spalanie mnie nie przeraża. tankuję Pb98 (mozna od 91 do 98 oktanów) i spala mi ok. 0,5 litra mniej niż na 95 okt.
~Dawid
Touring 320 i 150KM 110kW
Auto pali przeciętnie 10-11l benzyny i w trybie mieszanym ciężko zejść poniżej, w trasie można zejść nawet do 6l pod warunkiem że cały czas będziemy jechać na piątym biegu 90km/h ;) Jak się da w palnik to pali tyle ile każde BMW 6 cylindrowe - nie mniej niż 14 :)
~grzesu0
Touring 318 tds 90KM 66kW
Były problemy ze sparciałymi przewodami z których lała ropa i trochę przez to spalanie wzrastało ale wymienione i ok. Zużycie paliwa jest na przyzwoitym poziomie i przy nie zbyt ciężkiej nodze naje radę trochę trzeba wyżej go kręcic do 4400 i dlatego pali więcej niż np. 1.9 tdi.
BMW Seria 3 E36 Touring