Lista ocen BMW Seria 3 E36 Touring (33) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrek1979@poczta.onet.pl
Touring 328 i 193KM 142kW
Zarówno ogrzewanie, wentylacja działa poprawnie. Nawet w zimie auto szybko się nagrzewa. Klimatyzacja mogłaby mieć lepszą skuteczność, chłodzi, ale naprawdę niskiej temperatury nie osiągniesz (w moim aucie układ jest sprawny, kolor granatowy, to po prostu kwestia wydajności). Warto zainwestować w układ pełnej elektronicznej regulacji temperatury (ale w tej wersji to praktycznie standard). Ogrzewanie foteli też działa poprawnie (tapicerka...
~grzesu0
Touring 318 tds 90KM 66kW
U mnie trochę szwankuje. Mam zwykły nawiew powietrza. Stwierdziłem że klimatyzacja będzie pochłaniac sporo pieniędzy. Filtr pyłkowy łatwy w wymianie, u mnie wymiana od strony komory silnika. Filtr składa się z dwuch części i jest trochę drogi ale za to szyby nie parują w deszczowe dni. Nawiew na szyby i na nogi jest ok ale ten trzeci na kabinę nie działa dobrze mianowicie nie puszcza ciepłego powietrza i pewnie trzeba będzie się tym zając.
~bezy74@o2.pl
Touring 318 tds 90KM 66kW
Jeżdżę nim kilka miesięcy, ale nie wymieniłem filtra pyłkowego,więc prawdopodobnie to jest przyczyna słabego działania wentylacji.Chłodne powietrze jeszcze nie najgorzej ale ciepłe bardzo słabo.Długo trzeba czekać, a potem zaraz zmieniać bo jak już zacznie grzać to ugotować się można,ale to prawdopodobnie wina filtra.I jeszcze jedno: wiatrak bardzo głośno chodzi,tak mniej więcej od połowy natężenia nie da się już wytrzymać (chyba uszkodzone...
~G.e
Touring 323 i 170KM 125kW
Silnik w aucie nagrzewa się bardzo szybko i dlatego szybko można zagrzać auto. Wentylacja jest bardzo dobra, jednak zdarzają się usterki: rezystor dmuchawy, szczotki dmuchawy. Czasami w klimatroniku trzeba wymienić jeden kondensator. Z racji wieku przestają prawidłowo działać mechanizmy podnoszenia szyb.
~Damcyk
Touring 323 i 170KM 125kW
jest klimatronik, caly czas ustawione w opcji auto. przerwietrzanie bez problemu. jedyny mankament, w opcji auto latem trzeba osobno wlaczyc klimatyzacje, co moze troche dziwic. ustawiajac temp na 21 oczekujesz ze automat zalatwi wszystko sam, niestety latem trzeba mu pomoc i recznie wlaczyc klime.
~pilakacper
Touring 318 tds 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o nawiew zawiodłem się. Ciepłe powietrze leci tylko przez nawiewy na szybę i na nogi. Regulacja i siła nawiewu podnosi w moich oczach te mankament. Czas nagrzewania jest zadowalający. Nie miałem okazji testować auta latem. Nie posiadam klimatyzacji.
~dakun
Touring 320 i 150KM 110kW
bez najmniejszych uwag, mam dwustrefowego climatronika, szybko robi się ciepło i o parowaniu szyb nie ma mowy (świeży filtr przeciwpyłkowy). przyjemnym gadżetem w chłodne poranki są podgrzewane siedzenia :) i podgrzewane lusterka gdy auto parkuje zimą pod chmurką
~MatiBMW
Touring 325 tds 143KM 105kW
z czystym filtrem kabinowym perfekcyjna klima chłodzi a nie zamraża, nie jeździłem jeszcze nią w zimę(i raczej nie będe) więc ogrzewanie moge opisać na podstawie temperatury ok 5 stopni na plusie,ale nawet wtedy to i Lanos sobie radzi
~Dawid
Touring 320 i 150KM 110kW
Pod warunkiem że nie mamy problemów z układem chłodzenia to ogrzewanie jest super, prosze mi pokazać samochód z polowy lat 90tych z dwustrefowym klimatronikiem. Klima również chłodzi bardzo dobrze. Bez zastrzeżeń.
~Krzysztof
Touring 318 i 115KM 85kW
Ogrzewanie działa błyskawicznie,wystarczy krótki odcinek i zaczyna lecieć ciepełko.Klima w pełni sprawna,bardzo dobrze radzi sobie ze schłodzeniem mojego autka mimo iż to wersja touring.Posiadam również elektryczny szyberdach.
BMW Seria 3 E36 Touring