Lista ocen BMW Seria 3 E46 Compact 316 ti 116KM 85kW 2001-2006 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Czereśniak K
Compact 316 ti 116KM 85kW
Żeby autem tylko jeździć i olewać niedomagania to jest tanio jak się kupi dobre auto ale jak chcesz utrzymać w ryzach cycuś glancuś to ładuje się w to auto sporo kasy .Spalanie jest bardzo małe jak ktoś jeździ delikatnie można zamknąć się 8.5 w mieście na sto ale szarżując ostro po mieście to nawet 16 nie stanowi problemu. auto strasznie nie lubi krótkich dystansów wtedy spalanie podnosi się znacznie
~axis<-----
Compact 316 ti 116KM 85kW
przejechalem swoim samochodem juz ponad 6tys w ciagu 4miesiecy i powiem szczerze ze nie spodziewalem sie ze bmw z silnikiem 1.8 moze miec tak niskie spalanie jestem mile zaskoczony przy spokojnej jezdzie w miescie nie przekroczulem jeszcze 7 litrow na trasie spokojnie mozna zejsc do 5.5-6 ostatnio musialem jednak wymienic łaczniki stabilizatora z uwagi na nasze polskie drogi koszt 45zl szt
~Elf
Compact 316 ti 116KM 85kW
jak na 1.8 to bardzo przyzwoicie, oczywiście zależne od stylu jazdy, polecam ten silnik jeżeli ktos nie ma ochoty wydawać worka pieniędzy na stacji benzynowej oraz remontować wyjeżdżonego diesla - czasy kiedy to diesel był trwalszy od benzyny dawno odeszły w zapomnienie i już nie wrócą.
~Martin
Compact 316 ti 116KM 85kW
Spalnie jest czesci wydatkow. B.duzo srodkow pochlonelo przywrocenie do oryginalnego stanu. Wymienialem czesci ktorych wczesniej w innych markach nie bylo lub nieulegaly zuzyciu. Utrzymanie aut w b.dobrym stanie jest drozsze niz srednia.
~Alvaroxxx
Compact 316 ti 116KM 85kW
jeśli chodzi o spalanie to bardzo dobrze srednio 7l/100km przy mieszanej ( miasto/trasa) przy zamontowaniu instalacji LPG myślę ze koszt na 100km nie przekroczy 30zł. patrząc pos względem części - dobre samochody drogie części lecz nie jakieś kosmiczne ceny.
~Richard Smith
Compact 316 ti 116KM 85kW
Miasto okolo 11l/100km przy mojej ciezkiej nodze, trasa ok 6-7l/100km. Miasto mogloby byc troche lepiej ale jak ktos ma lzejsza noge to moze zejsc naprawde duzo nizej do ok 9l/100km a to dobry wynik przy silniku 1.8.
~Damian69
Compact 316 ti 116KM 85kW
części drogie jak na ta klasę, dużo zamienników i używek jedna serwisując BMW używkami sobie robimy krzywdę bo długo one nie podziałają
~jakub_hłek
Compact 316 ti 116KM 85kW
BMW jest drogie w utrzymaniu i tego nie trzeba wszystkim mówić. Jednak ilość zamienników jest ogromna i każdy znajdzie coś na swoją kieszeń
~karik712
Compact 316 ti 116KM 85kW
Drogie części (chociaż trwałe), drogie ubezpieczenie, konieczność używania najdroższych oleji aby silnik zachowywał swoją sprawnosc
~Patryk
Compact 316 ti 116KM 85kW
No bmw tanie w utrzymaniu nie jest, ale jest już bardzo dużo zamienników dobrej jakości, więc tragedii nie ma,
BMW Seria 3 E46 Compact